Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Rihanna merr vendimin e rëndësishëm vetëm pak ditë para gjyqit me babain e saj!

Mendohet se miliarderja dhe këngëtarja e famshme Rihanna, do të heqë dorë nga padia e saj kundër babait të saj Ronald Fenty, pas më shumë se dy vjet pasi e akuzoi atë për përdorimin e famës së saj dhe për përfitim në emër të saj. Këngëtarja, e cila paditi babanë e saj për përdorimin e mbiemrit për të promovuar sipërmarrjen e tij ‘Fenty Entertainment’ në vitin 2019, i tha gjykatës të martën se ajo po rrëzonte padinë e saj, sipas dokumenteve të gjykatës.

Ylli, 33-vjeçe dhe babai i saj do të paraqiteshin në gjykatë më 22 shtator, por tani është raportuar se ajo vendosi të arrijë një marrëveshje në prapaskenë për të shmangur një “spektakël” rreth procedurave të tyre ligjore.

Rihanna ndërmori veprime ligjore kundër babait të saj në vitin 2019, duke pretenduar se ai po kërkonte fitim nga fama e saj së bashku me një partner biznesi. Ajo pretendoi se së bashku me Moses Perkins, ai kishte vepruar në mënyrë të rreme si agjent i saj.

Pavarësisht se nuk kishte autorizim të vepronte në emër të vajzës së tij, Ronald thuhet se i kishte rezervuar asaj një turne prej 15 milion dollarësh në Amerikën Latine dhe dy koncerte, në Staples Center në Los Angeles dhe T-Mobile Arena në Las Vegas për 400,000 dollarë. Rihanna kërkoi dëmshpërblim nga babai i saj dhe një urdhër ndalimi për biznesin e tij, të krijuar në vitin 2017.

Ajo ka një biznes të sajin të quajtur ‘Fenty Beauty’, e cila prodhon produkte make-up dhe fytyre, si dhe linjën e saj më të re të të brendshmeve. Ndërsa Rihanna ishte duke ndërmarrë veprime ligjore kundër babait të saj, të dy mbeten në kontakt.

Edhe pse ai dhe nëna e saj Monica u divorcuan kur Rihanna ishte 14-vjeçe ai ka mbetur pranë vajzës së tij dhe vëllezërve të saj Rorrey dhe Rajad. Rihanna e ndihmoi babanë e saj pasi ai u infektua me koronavirus vitin e kaluar, duke i dërguar atij një ventilator dhe duke e kontrolluar atë çdo ditë. Sidoqoftë, marrëdhënia e Rihanna-s me babanë e saj është e kontrolluar.