Celebrities Music

Suksesi i grupit të njohur “Maneskin” nuk njeh kufij!

Të nominuarit e plotë për “Brit Awards” të vitit të ardhshëm janë zbuluar, me grupin e njohur italian “Måneskin” ndër emrat pretendent për Grupin Më të Mirë Ndërkombëtar dhe Kënga Më e Mirë Ndërkombëtare. Super yjet italianë do të duhet të ndeshen me ABBA, BTS, Silk Sonic dhe War On Drugs në kategorinë e Grupit më të Mirë Ndërkombëtar, ndërsa këngëtari i tyre I Wanna Be Your Slave do të përballet me artistët si Billie Eilish, Lil Nas X, Olivia Rodrigo dhe më shumë.

Jemi shumë të gëzuar me lajmin se sot kemi marrë nominimet tona të para BRIT. Ka qenë një vit kaq fenomenal për ne, por një vit për të cilin ne kemi punuar që nga momenti kur filluam të luanim së bashku në rrugët e Romës si adoleshentë. Ne duam t’u themi ‘Grazie Mille’ bashkëmoshatarëve tanë krijues në Akademinë e Votimit BRIT. Dhe ne falënderojmë dhe ndajmë këtë moment me familjet tona dhe popullin e Italisë që na kanë mbështetur që nga fillimi, dhe grupin e tifozëve të rinj me të cilët jemi lidhur në të gjithë botën.

https://twitter.com/thisismaneskin/status/1472262927289827332?s=20

Presidenti dhe kryetari i “BRIT Awards 2022”, Tom March është shprehur se:

Jam i  kënaqur që shoh një përhapje kaq të shkëlqyer të artistëve në të gjitha kategoritë këtë vit. Është fantastike të shohësh kaq shumë nga artistët që kanë përcaktuar vitin e kaluar janë njohur, të gjithë duke ilustruar talent dhe krijimtari të madhe. Është një dëshmi e vërtetë e fuqisë dhe gjallërisë së muzikës britanike dhe ndërkombëtare tani. Presim me padurim se çfarë voton publiku si fitues në katër kategoritë e çmimeve të zhanrit të ri, të prezantuara për të krijuar edhe më shumë mundësi për artistët që të njihen, kur votimi të hapet në muajin janar. Falenderoj Akademinë tonë të Votimit për ofrimin e kandidatëve të tillë frymëzues për “BRIT” i vitit 2022.