Celebrities Health & Beauty

VIP-at që folën hapur në lidhje me operacionet e tyre plastike!

Personat e famshëm duhet të kalojnë shumë kohë para kamerave dhe shpesh kanë një ekip që i ndihmon të duken sa më mirë në evente të ndryshme. Në jetën e përditshme, ata i përmbahen një diete të shëndetshme, ushtrimeve të rregullta, gjumit të duhur dhe marrin ndihmë nga ekspertët e bukurisë dhe në disa raste, nga kirurgët plastikë. Në këtë artikull, ne duam të flasim për ata që kanë zbuluar se çfarë procedurash kanë pasur për të qëndruar të rinj dhe të bukur.

1.Lisa Kudrow

Ylli i ‘Friends’ bëri një ndërhyrje në hundë kur ishte 16 vjeçe. Kudrow thotë se ky operacion i ndryshoi jetën për mirë. Ajo e bëri atë para se të shkonte në një shkollë të re të mesme ku askush nuk e dinte se si dukej më parë.

2.Jane Fonda

Legjenda e Hollivudit, Jane Fonda, beson se operacioni plastik e ndihmoi atë të hiqte 10 vjet nga mosha e saj. Aktorja pranon se njerëzit dukeshin më të moshuar në të kaluarën, por me të gjitha mundësitë që kemi sot, ajo gjeti forcën për t’i thënë më në fund ‘JO’ operacioneve plastike kur mbushi 82 vjeçe.

3.Katy Perry

Katy pranoi se kishte bërë injeksione mbushëse nën sytë e saj dhe artistja është vërtet e kënaqur me rezultatin. Sipas saj, nuk ka zgjidhje më të mirë për rrathët e zinj të syve.

4.Olivia Colman

Fituesja e çmimit Oscar, Olivia Colman pranon se ka përdorur Botox në vitin 2015 për herë të parë. Colman nuk i tha asgjë për këtë burrit të saj, por ai pa një ndryshim. Për rreth 6 muaj, ai vazhdoi t’i thoshte: “Përshëndetje, bukuroshe!”

5.Cardi B

Reperja iu drejtua shumë herë kirurgëve plastikë. Në vitin 2018, ajo bëri ngritjen e gjoksit dhe liposuksionin pas lindjes. Para kësaj, Cardi B bëri një operacion për zmadhimin e gjoksit. Ajo kishte ëndërruar për gjoks më të madh që në moshën 16-vjeçare.

6.Yolanda Hadid

Yolanda Hadid la pas operacionet plastike dhe injeksionet kozmetike. Kur mbushi 55 vjeçe, ajo pranoi se kishte bërë një operacion për zmadhimin e gjoksit dhe kishte përdorur botox dhe filler. Por ajo ndaloi me këto operacione pasi u diagnostikua me Lyme. Tani Hadid ndihet e lumtur, duke e lënë trupin e saj të lirë nga ajo që shoqëria e kushtëzoi të besonte se si duhet të duket një grua e bukur.

7.Cindy Crawford

Supermodelja që mbushi 56 vjeçe këtë vit ruan bukurinë e saj jo vetëm falë një diete të shëndetshme dhe ushtrimeve, por merr edhe injeksione me botox, vitamina dhe kolagjen. Cindy Crawford thotë se pas një moshe të caktuar kremrat veprojnë në strukturën e lëkurës, por për të rikthyer elasticitetin nuk mjaftojnë kremrat. Cindy ka marrë injeksione kozmetike që në moshën 29-vjeçare.