Lifestyle


Shenjat që jep organizmi kur pini më shumë ujë nga sa kërkon trupi

19-05-2020 - 13:54

Që të mos pish ujë, e dinim që ishte një problem shëndetësor, por që do të ekzistonte mundësia që pirja e ujit do të...


Fotot që do ju duhet t’i shikoni dy herë për të kuptuar se çfarë po ndodh atje

19-05-2020 - 13:51

Suksesi i një fotoje varet nga këndi i shkrepjes. Ne po ju paraqesim mrekullitë që ndodhin për shkak të këndeve të pazakonta, duke luajtur...


‘Të bukur sipas traditës’, pamjet e rralla të fisit më të pazakontë në botë

19-05-2020 - 13:47

Portrete tërheqëse të fisit Suri të Etiopisë tregojnë traditën e vjetër të futjes së pllakave të baltës në buzët e tyre të poshtme si...


Trendi i ri i VIP-ave jashtë karantinës

18-05-2020 - 11:15

Jemi mësuar t’i shohim elegantë në tapetin e kuq, por edhe me rroba sportive kur i fotografojnë paparacët. Megjithatë, karantina duket se ka rikthyer...


Modeli i flokëve që nuk del kurrë nga moda

18-05-2020 - 11:11

Një model flokësh që nuk del kurrë nga moda është padyshim topuzi. Në tapet të kuq apo në përditshmëri ky stil nuk bën diferencë....


Cilët nuk duhet të konsumojnë kafe turke dhe çfarë u shkakton në organizëm

18-05-2020 - 11:09

Tanimë e dimë që kafeja ka vlerat të pazëvendësueshme shëndetësore. Kafeja ka mijëra minerale të ndryshme të cilat ndikojnë në përmirësimin e shëndetit tonë....


Vuani nga ngrirja e qafës? Ja disa kura natyrale

18-05-2020 - 11:08

Dhimbja e qafës, mpirja dhe bllokimi i muskujve të saj është një nga problemet më të shpeshta që prek secilin prej nesh. Kryesisht ftohja...


Autoritetet zbulojnë “manualin” e joshjes së fëmijëve online gjatë izolimit të koronavirusit

15-05-2020 - 12:59

Një listë e mbrapshtë udhëzimesh për shënjestrimin e fëmijëve gjatë izolimit të koronavirusit është zbuluar së fundmi nga agjencitë e sigurisë në rrjetet “e...