Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Plotësisht e merituar, Kim Kardashian pritet të nderohet me çmimin e rëndësishëm në ‘People’s Choice Awards 2021’!

Ylli televiziv dhe miliarderja Kim Kardashian do të marrë çmimin ‘Fashion Icon’ (Ikona e modës) në ‘People’s Choice Awards 2021’ më 7 dhjetor. Sipas një njoftimi për shtyp, themeluesja 41-vjeçare e markës “SKIMS” po nderohet për “ndjesinë e saj të mprehtë të modës, suksesin e paparë sipërmarrës dhe transformimin e vetëm të industrisë së modës përmes modeleve të saj inovative dhe stilit të tendencës në të kaluarën”.

Që nga fillimi i serialit “KUWTK” në kanalin E!, i cili u shfaq në vitin 2007 dhe transmetoi sezonin e tij të fundit në vitin 2021, Kardashian e ka ndarë popullaritetin e saj televiziv në një perandori biznesi miliarda dollarëshe. Përveç kompanisë së saj të veshjeve “SKIMS”, e cila së fundmi ka bashkëpunuar me markën luksoze “Fendi”, ajo gjithashtu mbikëqyr dy marka kozmetike, “KKW Fragrance” dhe “KKW Beauty”.

Kardashian është gjithashtu një e ftuar speciale në eventet e Javës së Modës. Jen Neal, nënkryetare ekzekutive e emisioneve argëtuese në E! News në NBCUniversal tha se:

Për gati dy dekada, evolucioni i stilit të Kim Kardashian ka ndikuar tendencat në nivel global dhe e ka forcuar veten si një forcë që duhet llogaritur brenda industrisë së modës. Për të qenë një frymëzim kulturor dhe shumë më tepër, ne mezi presim ta nderojmë Kimin me çmimin e këtij viti ‘People’s Fashion Icon’.

Nuk është hera e parë që stili i Kardashian i jep asaj një trofe. Ajo më parë mori çmimin e parë të influenceres në “Çmimet CFDA 2019” dhe së fundmi mori nderin ‘Brand Innovator’ në WSJ, përkatësisht “Çmimet e Inovatorëve të Revistës 2021”.  Ajo është fituesja e katërt e çmimit “Fashion Icon”, duke ndjekur hapat e emrave të famshëm si: Tracee Ellis Ross, Gwen Stefani dhe Victoria Beckham. Rikujtojmë, se çmimet “People’s Choice Awards 2021” do të transmetohen të martën, më 7 dhjetor në orën 21:00  në NBC dhe E!.

Ndërkaq, Kim dhe Pete Davidson vazhdojnë të shfaqin në publik dashurinë e tyre. Dhe me siguri një nga pyetjet që shumë i bëjnë vetes, është si e ka pritur Kanye West lidhjen e re të ish-bashkëshortes dhe nënës së fëmijëve të tij. Dhe siç pritet Kanye nuk është aspak i lumtur me lajmin. Një burim tha për “Hollywood Life” se:

Kanye nuk është aspak i kënaqur që Kim dhe Pete i çojnë gjërat në një nivel tjetër dhe ai ishte shumë i mërzitur që Pete u ftua në shtëpinë e Kris Jenner. Ai tha se nuk është e drejtë, sepse ajo është gjyshja e fëmijëve të tij.