Dita e 8
Ilir Çumani sjell problematikat e jetimëve, në komunizëm ata trajtoheshin me dinjitet!

Episodi i sotëm në “Dita e 8” ka qenë tepër i veçantë, pasi shënon mbylljen…

Rrëfimi i neurologes shqiptare në SHBA, Lubonja: Si burri im u kthye nga vdekja në jetë!

“Kudo që shqiptarët shkojnë, Shqipërinë e marrin me vete”. Kështu e ka nisur rrëfimin e…

Sfidat dhe ëndrrat e rinisë shqiptare në sytë e dy studentëve shqiptarë!

Rini e mbetur në udhëkryq, mes ëndrrës shqiptare dhe asaj europiane ishte tema e diskutimit…

Edi Gogu dhe Toni Gogu zbulojnë se cili është ‘kapiteni’ në familjen e tyre…

Të ftuar ditën e sotme në “Dita e 8” nën moderimin e pastor Akil Pano,…

Xhoi Jakaj: “Kërkohet shpesh dënimi me vdekje, jam totalisht kundër!”

Aktivistja Xhoi Jakaj ka qenë gjithashtu dhe Drejtoreshë e Burgut të Grave 325. E ftuar…

Aktivistja e të drejtave të njeriut, Mirela Arqimandriti: “Në Shqipëri prindërit i bërtasin fëmijës për notat, nuk kujdesen mos vriten!”

E ftuar sot në “Dita e 8”, aktivistja për të drejtat e njeriut, Mirela Arqimandriti…

Zv. ministrja e Brendshme, Romina Kuko: “Konsiderohet tabu ushtrimi i dhunës të gruas ndaj burrit, por në Shqipëri ndodh!”

Zv. Ministrja e Brendshme, Romina Kuko e ftuar në ‘Dita e 8’ ka folur rreth…

Prof. Artan Fuga: “Kur shteti nuk bën drejtësi, shqiptarët bëjnë vetgjyqësi”

Çdo ditë në lajme përballemi me dhunën që ushtrohet brenda familjes , individi superior ndaj…

“Burri im ka dashur të vrasë Enver Hoxhën!”, flet aktivistja Sevim Arbana

E ftuar në Dita e 8 në prezantimin e Akil Pano, aktivistja për të drejtat…

Bes Kallaku: “I lashë Xhensilës roje te shkolla për të marrë informacion për të”

Bes Kallaku ka treguar detaje për njohjen e tij me Xhensilën për “Dita e 8”….

Eni Çobani: “Fatos Nano personazhi i vetëm që ka pranuar publikisht se martesa e tij dështoi”

Juristja Eni Çobani e ftuar në “Dita e 8”, në prezantimin e Akil Pano, ka…

Ish-deputetja, Orjola Pampuri: “Ja çfarë i kërkoj Zotit!”

E ftuar sot në “Dita e 8” është ish-deputetja e Partisë Demokratike dhe psikologia Orjola…

Stilisti Ardi Asllani: “Më tremb ideja e të paturit fëmijë”

Stilisti, Ardi Asllani i ftuar në “Dita e 8” nën prezantimin e Akil Pano, foli…

“Shqiptarët shkojnë tek psikologu vetëm kur janë në prag divorci”, flet psikologia Valentina Telhaj

E ftuar në “Dita e 8”, psikologia e njohur Valentina Telhaj ka folur për çiftet…

Jerina Lalaj: “Kam qenë 16 vite e martuar me një zotëri që e doja shumë!”

E ftuar në “Dita e 8”, Jerina Lalaj, e cila së fundmi ka qenë dhe…

“Dita e 8” bën bashkë të gjithë krerët më të lartë fetar në një program kushtuar njeriut!

Nisi sonte programi radiofonik ‘Dita e 8’ nën moderimin e pastorit, Akil Pano. Tema e…