Celebrities Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Drake ka zbuluar se kush është reperi i tij i preferuar gjatë një shfaqjeje të fundit në turneun “It’s All a Blur”.

Po xhiroja një video muzikore me reperin tim të preferuar për të repuar. Meqë ra fjala, kam pasur shumë respekt për shumë reperë. Por unë kam një djalë, ai është i preferuari im për të repuar në çdo këngë. Emri i tij është Rick Ross. Ky është vëllai im.

2. Snoop Dogg ka deklaruar se legjenda e Los Angeles Lakers, Shaquille O’Neal është reperi më i madh nga të gjithë lojtarët e NBA. O’Neal, i cili luajti në qendër për LA Lakers midis viteve 1996-2004, konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në fushë dhe mori vlerësime të larta nga Snoop Dogg, i cili ka kryesuar listat e Billboard për hitet e tij. Krijimet e Snoop Dogg janë certifikuar si platin dhe ai vazhdimisht ka ruajtur një performancë mjaft të mirë në renditjet e tabelave gjatë një karriere 30-vjeçare.

3. Jenna Ortega ka arritur që të japë një sqarim në lidhje me të gjitha spekulimet “qesharake” që filuan të përhapeshin me shpejtësi rreth romancës së saj të supozuar me aktorin e njohur Johnny Depp. Ylli 20-vjeçar, e njohur për rolin e saj në “Wednesday”, u pa duke filmuar skena për “Beetlejuice 2” të shumëpritur pak para grevës së SAG-AFTRA. Këto thashetheme filluan të qarkullojnë kur një llogari, DeuxMoi, pretendoi se ata ishin parë së bashku, madje duke sugjeruar se mund të jenë duke punuar për një film së bashku. Jenna, megjithatë, nuk humbi kohë për të sqaruar qëndrimin e saj për këtë çështje:

Kjo është aq qesharake sa nuk mund të qesh. Unë kurrë nuk kam takuar apo punuar me Johnny Depp në jetën time. Ju lutemi ndaloni përhapjen e gënjeshtrave dhe na lini të qetë.

4. Policia italiane ka nisur hetimet për Kanye West dhe bashkëshorten e tij Bianca Censori pasi ata u fotografuan në një pozicion që u konsiderua si seks oral. Çifti shkaktoi polemika javën e kaluar kur u panë duke lundruar nëpër kanalet e Venecias me një taksi uji, me pantallonat e reperit të zhveshura dhe kokën e Bianca-s të mbështetur në prehrin e tij. Tani Kanye, 46 vjeç, dhe Bianca, 28 vjeçe, janë nën hetim pasi policia e Venecias ka identifikuar shoferin e varkës dhe planifikon ta marrë në pyetje për atë që pa.

5. Siç janë shumë prej filmave të saj, “Priscilla” e Sofia Coppola flet për një grua të re që bie në një kurth elegant të hedhur nga një burrë në jetën e saj, i cili është në një pozicion pushteti. Në “Marie Antoinette”, është Versaja, në “The Virgin Suicides” është shtëpia autoritare periferike dhe në “Lost in Translation” është një hotel në Tokio. Në filmin e tetë të Coppola-s, i cili bazohet në kujtimet e producentes ekzekutive Priscilla Presley të vitit 1985, “Elvis and Me”, dhe u shfaq premierë në Festivalin e Filmit të Venecias 2023, ai kurth është orbita e Elvis-it. Në premierën e filmit, Presley u prek dukshëm, duke fshirë lotët nga fytyra e saj ndërsa publiku qëndronte në këmbë dhe duartrokiste për shtatë minuta.