Celebrities Gossip Showbiz

Dikur postonte këngën e Ariana Grande për të, sot Kim Kardashian shfaqet e dashuruar me Pete Davidson!

Pete Davidson dhe Kim Kardashian janë emrat më të përfolur për momentin ndërsa fansat dhe ndjekësit spekulojnë se kur do t’i propozojë komediani i dashur. Por atij mund t’i duhet të shtyjë planet e tij për një kohë të shkurtër për të shmangur çdo siklet pas rishfaqjes së një postimi të vjetër në rrjetet sociale që përfshin Ariana Grande.

Në maj të vitit 2018, Pete, në atë kohë 24 vjeç, filloi një marrëdhënie me Ariana Grande, gjithashtu atëherë 24 vjeçe, dhe dyshja u fejuan brenda disa javësh. Në atë kohë, Ariana shkroi disa këngë për të dashurin e saj, duke përfshirë këngën e ëmbël “Pete Davidson”, për ndjenjat e forta që kishte për burrin e saj. Çifti e ndërpreu fejesën dhe u nda në tetor të vitit 2018.

Historia e dashurisë së Pete dhe Ariana ishte e fortë, megjithatë, dhe shumë fansa dhe ndjekës shpesh thoshin se si ndiheshin të frymëzuar nga çifti dhe donin një dashuri si e tyre, ndërsa tekstet prekëse të Arianës u përdorën në mbishkrime të panumërta në Instagram nga kolegë këngëtarë dhe fansa anembanë botës. Një postim i tillë në Instagram që përdori si mbishkrim tekstet e Arianës erdhi nga askush tjetër veçse e dashura e re e Pete, Kim Kardashian dhe tani është rishfaqur në platformë.

Duke shpërndarë një foto të saj të veshur me një fustan të zi të ngushtë, me flokët e saj bjonde që fryjnë nga flladi ndërsa hipi në një makinë sportive, Kim Kardashian postoi tekstin: “Universe must have my back” në llogarinë e saj zyrtare në Twitter në vitin 2018. Titulli erdhi drejtpërdrejt nga teksti i këngës së Pete Davidson të Ariana Grande dhe vetë Ariana shumë shpejt iu përgjigj postimit të Kim me vargun tjetër të këngës: “fell from the sky into my lap”.

Në atë kohë, Kim ishte e martuar me bashkëshortin Kanye West për katër vjet dhe së fundmi kishte mirëpritur fëmijën e tyre të tretë, një vajzë të quajtur Chicago. Por më 19 shkurt 2021 Kim paraqiti zyrtarisht një divorc nga Kanye dhe më në fund dyshja ranë dakord t’i jepnin fund martesës së tyre për shkak të ndryshimeve të papajtueshme në prill të vitit 2021.