Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota

Grabitje alla “La Casa de Papel” në Brazil, aksion, pengje e shpërthime bombash!

Një grabitje hollywoodiane ka ndodhur në Araçatuba të Brazilit. Autorët kanë hyrë në një bankë për të vjedhur ndërkohë gjatë arratisjes kanë marrë 10 pengje me vete dhe i kanë lidhur sipër makinave.

Mbi 20 persona morën pjesë në grabitje teksa nuk u ndalën vetëm me aktin vandal, por bllokuan rrugët, dogjën automjete dhe vendosën pajisje shpërthyese në gjithë qytetin.

Mbi 20 persona morën pjesë në grabitje teksa nuk u ndalën vetëm me aktin vandal, por bllokuan rrugët, dogjën automjete dhe vendosën pajisje shpërthyese në gjithë qytetin.

Vandalizmi nuk mbeti pa pasoja, pasi grabitësit vranë një burrë që po i filmonte. Një grua dhe një autor u ekzekutuan në një përplasje me policinë teksa përpiqeshin të arratiseshin. Deri më tani bilanci është 3 viktima.

Vandalizmi nuk mbeti pa pasoja, pasi grabitësit vranë një burrë që po i filmonte. Një grua dhe një autor u ekzekutuan në një përplasje me policinë teksa përpiqeshin të arratiseshin. Deri më tani bilanci është 3 viktima.

Po ashtu një çiklist mbeti i plagosur pasi i shpërtheu një pajisje eksploziv dhe tashmë i duhen prerë të dyja këmbët. Tre banorë të tjerë janë me plagë në trup.

Janë dhe 14 bomba të paçmontuara në qytet dhe banorëve u është kërkuar të mos dalin jashtë ndërsa shkollat janë mbyllur deri të hënën.