Justin Bieber sapo doli i veshur me një batanije për një natë romantike me Hailey-n!

Ylli i popit ka ngrënë darkë me gruan e tij, Hailey Bieber në Sushi Park në Los Anxhelos këtë fundjavë, i veshur me një kapele dhe pantallona lara-lara nga marka e tij “Drew House” së bashku me një batanije gjigante me grep të stiluar si pelerinë. Kryeredaktori i revistës “Baltimore”, Max Weisse komenton kështu Justin për zgjedhjen e pazakontë të stilit:

Kur Justin Bieber e vesh këtë, ajo shfaqet në faqen e ‘Gentlemen’s Quarterly’ në Instagram. Kur e vesh, është një ‘klithmë për ndihmë’ dhe një shenjë që ‘kam hequr dorë’…

Një person thirri:

Ai duket si divani i gjyshes sime.

Ndërsa është e paqartë nëse kjo pelerinë e Bieber është një gjetje e stilistit apo një dhuratë e punuar me dorë, materialet me thurje kanë pasur një rikthim të fuqishëm kohët e fundit, kryesisht kur vishet edhe nga të famshmit.

Krijuesi i hitit “Peaches” nuk është i pari që e kthen batanijen e tij në një veshje stili. Ne nuk e kemi harruar akoma momentin kur A$AP Rocky veshi në “Met Gala 2021 një jorgan shumëngjyrësh të markës “ERL”, ose kur Billie Eilish dhe Jesse Rutherford shpërndanë një logo të “Gucci”-t në “Gala 2022 LACMA Art + Film”.

Së fundmi, Meghan Markle i dha batanijes “Avalon Hermès” (1,625 dollarë) vulën e saj të miratimit në dhjetor, duke e bërë atë një nga stilet më të preferuara. Bieber është i famshëm për stilin e tij bazik dhe comfort si brenda ashtu edhe jashtë, madje ka pasur raste kur ai ka dalë edhe me pantofla hoteli në publik. Ndërkohë, Hailey edhe vetë është e njohur për një set elegant pantoflash, që së fundmi ndezi internetin me një bluzë “Nepo Baby” që tallte diskursin viral që buronte nga një histori e fundit e kopertinës së revistës në New York.