Celebrities Gossip

Kate Middleton dhe Princ William nisin detyrat mbretërore për vitin 2022!

Kate Middleton u duk e kënaqur që ishte në detyrë me Princin William ndërsa ata ndërmorën angazhimin e tyre të parë të vitit 2022 gjatë një vizite në Muzeun Foundling në Londër këtë mëngjes. Dukesha e Kembrixhit shkëlqeu ndërsa mbërriti për ngjarjen e saj të parë të vitit në muze, i cili tregon historinë e Spitalit Foundling, shoqata e parë bamirëse për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar e cila u themelua në vitin 1739 si një shtëpi për fëmijët e të cilëve nënat nuk mund t’i mbanin apo kujdeseshin për to.

Nëna e tre fëmijëve, e cila ka qenë mbrojtëse e muzeut që nga viti 2019, dukej shumë elegante, ndërsa doli për ngjarjen këtë mëngjes, duke veshur një golf të zi polo dhe duke ricikluar një pallto. Ndërsa Dukesha e ka veshur këtë pallto në të kaluarën, marka nuk është identifikuar kurrë.

Kate, e cila mbante flokët e saj ngjyrë kafe në onde të lirshme, i shtoi veshjes së saj një nuancë shkëlqimi me një palë vathë verbues prej 7 paundësh nga Accessorize. Çifti mund të shihej duke veshur maska ​​​​për fytyrën ndërsa ata ecnin brenda ndërtesës në përputhje me politikën e muzeut, i cili u kërkon atyre që vizitojnë të mbajnë një mbulesë për fytyrën.

Duka dhe Dukesha gjithnjë e kanë treguar se janë në zemër të problemeve, dhe shpesh kanë qenë të pranishëm në ngjarje sensibilueze, dhe kanë kryer detyrat e tyre si anëtarë të familjes mbretërore.