Celebrities Gossip

Mbretëresha Elizabeth u refuzoi vendbanimin që kërkuan, Harry dhe Meghan të zhgënjyer!

Princi Harry dhe Meghan Markle jetojnë në një rezidencë të bukur kaliforniane me dy fëmijët e tyre Archie dhe Lilibet. Por ata kanë pasur disa shtëpi së bashku që kur filluan të takoheshin pothuajse gjashtë vjet më parë.

Pasi u fejuan, Meghan u transferua në vilën e vogël me dy dhoma gjumi të Harry në Pallatin Kensington, e cila është vetëm pak dyer më lart nga familja e Kembrixhit. Por pas martesës së tyre, ata donin një vend më të madh për të krijuar një familje dhe shkuan te Mbretëresha me një ide. Por sipas një raporti dyshja u përball me zhgënjim kur monarkja refuzoi kërkesën që ata bënë për shtëpinë e tyre. Sipas Sunday Times, çifti e pyeti Mbretëreshën nëse mund të jetonin në Kështjellën Windsor. Raporti, i shkruar nga Roya Nikkhah thotë:

Çifti kuptohet se e kanë vendosur zemrën në fillim në Kështjellën Windsor dhe besohet se e kanë pyetur Mbretëreshën nëse dhomat e banimit mund të viheshin në dispozicion pas martesës së tyre.

Por gjyshja e Harry tha ‘jo’ dhe në vend të kësaj u dha atyre Frogmore Cottage. Hugo Vickers i tha Express se pse Mbretëresha mund të ketë vendosur të refuzojë kërkesën e tyre, duke thënë se mund të mos ishte krejtësisht e përshtatshme. Ai shkruan:

Ka dhoma gjumi bosh dhe suita në apartamentet private brenda kështjellës Windsor, ose ndoshta disa ish-banime në territorin e kështjellës të shndërruara në gjëra të tjera. Por unë mund të shoh se si mund të mos ishte plotësisht e përshtatshme që të ketë një familje të re që jeton atje.