Celebrities

Si kanë ndryshuar 12 modelet më ikonike të Victoria’s Secret me kalimin e kohës?

Shfaqja e modës e Victoria’s Secret ka katapultuar disa nga supermodelet më të njohura në botë, duke përfshirë Tyra Banks, Gisele Bündchen dhe Heidi Klum. Dhe ndërsa është tërhequr zyrtarisht ‘koleksioni’ i modeleve të pagëzuara si ‘Engjëj’, ‘trashëgimia’ e tyre vazhdon ende.

Bright Side ka risjellur në vëmendje disa nga modelet më ikonike që i kanë dhënë kaq shumë shkëlqim ndër vite pasarelave të Victoria’s Secret si dukeshin vite më parë dhe si duken tani.

1. Adriana Lima

2. Alessandra Ambrosio

3. Rosie Huntington-Whiteley

4. Tyra Banks

5. Jasmine Tookes

6. Gisele Bündchen

7. Heidi Klum

8. Naomi Campbell

9. Candice Swanepoel

10. Behati Prinsloo

11. Izabel Goulart

12. Miranda Kerr