05/2022

A duhet komercializuar dija dhe trashëgimia?!
Cila është vlera e një muzeu?!
Çfarë ndodh kur objekti zhvendoset nga hapësira e shenjtë?!
“Shoh veten tek ajo”, Soni Malaj flet për vajzën e saj në “A Live Night”!
Jo vetëm për jetën profesionale, por edhe atë personale, Soni Malaj rrëfehet në “A Live Night”!
Në një rrëfim special për “A Live Night”, Soni Malaj zbulon gjithçka për karrierën e saj!
Nga Sonja e “Spirit Voice”, te Soni Malaj, artistja rrëfehet për “A Live Night”!
Rrugëtimi i “Spirit Voice” parë nga sytë e Soni Malaj!
Nga një vajzë e vogël me dëshirën për të kënduar, në Sonjën e “Spirit Voice”!
“Soni e vërtetë është Soni në skenë!” Rrëfimi special i Soni Malaj në “A Live Night”!
Finalja e ‘Champions League’ Liverpool-Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare!
Hakmerret Irani, sekuestron çisternat greke në Gjirin Persik!
Emanuela feston ditëlindjen, nuk duhet të humbisni urimin e Ilirit për të!
“Çfarë është etika e muzeve?”
Andi Rëmbeci: “Funksioni i artit është nevoja për të komunikuar me veten!”
COVID-19/ Nuk ka humbje jete, 33 raste të reja!
Përfundon numërimi për anëtarët e kryesisë së PD, dalin fituesit!
Ukraina publikon planin për rindërtimin e vendit, Shmyhal: Do ta bëjmë më mirë se ç’ishte!
Ferrari dominon, Leclerc do të niset i pari në Çmimin e Madh të Monacos!
Pasi vëllai i Butës i vrau mikun e ngushtë, reagon Fero!
Don Xhoni bën deklaratën e fortë patriotike!
Tragjike/ Bien në kontakt me energjinë elektrike, ndërrojnë jetë nëna me dy vajzat në Fushë-Arrëz!
Armatimet e huaja po bëjnë punë, Ukraina: Me ndihmën e tyre do të fitojmë!
Oficeri i policisë ra në humnerë, transportohet drejt Traumës me helikopter!
Shitja e Chelsea, arrihet marrëveshja përfundimtare, klubi kalon në pronësi të amerikanit Boehly!
Dj Pm na zbulon punën e parë si banakier dhe na frymëzoi me të vërtetë!
Diego Longo ikën nga Kukësi, të hënën prezantohet trajneri i ri!
Putin paralajmëron: Furnizimi me armë i Ukrainës është i rrezikshëm!
SHBA, thirrje për sigurinë e shkollave në vend, duhet investuar më shumë!
Lia e Majmunëve/ Rritet numri i vendeve të prekura nga infeksioni!
Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, reagon politika shqiptare!
I gjithë rrjeti është trazuar, vëllai i Butës vret ish-mikun e ngushtë të reperit?
Propozimet e fundit të markave të mëdha të modës, Ardi Asllani: Nëse ‘krijon’ zhurmën sot je trend!
“Po bëhet një telenovelë e mërzitshme”, Monika Lubonja nuk ‘i kursen’ kritikat për historinë e Borës dhe Donaldit!
Rolet e saj në teatër dhe sa e vështirë është të jesh një aktore, Ina Gjonçi tregon për TAR!
Beniada Nishani reagon për largimin nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani: “Askush nuk vdes në tokë për sa kohë që jeton në zemrën e atyre që mbeten!”
Objektivat e Kombëtares, flasin Seferi e Çekiçi!
Së shpejti një bashkëpunim ‘bombë’ nga Dafina Zeqiri dhe Ghetto Geasy?
Jonid Jorgji zbulon gjithçka mbi projektin “Tirana Film Office”!