05/2022

E dini se çfarë të veçantash kishte fustani i modeles së njohur Bella Hadid në Festivalin e Kanës?!
Arbana sapo i bëri Xhemit një premtim që kjo e fundit të mos ankohet më kurrë!
Veshja e fundit e Kidës kushton një “mal me para”!
Njihuni me hotelet e reja europiane me pesë yje, ku historia dominon mbi gjithçka!
Zbulohet artisti i parë që do të performojë në ceremoninë e Jubileu Platinum të Mbretëreshës Elizabeth!
Ikona e muzikës Britney Spears tregon arsyen pse nuk mori pjesë në “Met Gala 2022”!
Funeral shtetëror për ish presidentin Nishani, homazhe në selinë e Presidencës
Raundi i katërt për Presidentin, PS: Të shtunën ora 18:00, Gjekmarkaj: Mos lejoni që të zgjidhet një “askush”
U tha se po kërkonte të kontaktonte babain e saj të sëmurë, reagon motra e Meghan Markle!
Njihuni me disa nga lajmet që kanë bërë më shumë bujë javën që lamë pas!
Ja çfarë pritet të ndodhë gjysmën e dytë të këtij viti me ‘Foxconn’!
Babi A$AP Rocky shpreh dëshirën e madhe për fëmijën që ai ka me Rihanna-n!
Nuk e lejuan të hynte në festë për të performuar, Diplo ndan momentin e sikletshëm!
Presidenti i ri i Republikës zgjidhet të shtunën
Vuçiç betohet për herë të dytë si president: Çdo përpjekje që të ruaj Kosovën si pjesë të Serbisë
Dhanë fatura fiktive punimesh, burg 4 personave; dëmi mbi 3 milionë lekë
Tesla ‘prezanton’ baterinë e re që mund të zgjasë deri në 100 vjet!
Konfirmohet romanca e re e Elon Musk me të dashurën 23 vite më të re!
Transformimi drastik i aktorit Bradley Cooper për rolin e tij të fundit!
103-vjeçarja nga Suedia thyen rekordin botëror të hedhjes me parashutë!
Pasi u shtrua në spital, Meghan Markle tenton të kontaktojë me të atin!
Qeveria e Kosovës: Afganët që refuzohen nga SHBA, strehim nga vende të treta
Shuhet në moshën 28-vjeçare reperi i njohur indian, Sidhu Moose Wala!
Na thoni shenjën e horoskopit t’ju tregojmë sa të rregullt e mbani shtëpinë!
Italia është vend favorit për të organizuar EURO 2032
Keni vazhdimisht neps?! Kujdes, mund të jetë fillimi i një sëmundjeje mendore!
Apple: “Metaverse po afrohet…”!
Problemet shëndetësore që ‘luftoni’ duke konsumuar mana të bardhë!
Sot dy finalet, “zjarr” në “Air Albania” dhe “Arena Egnatia”
Ushtria ruse përparon, i afrohet edhe më shumë Severodonjeckut
Kanadaja propozon ngrirje të pronësisë për kë blen pistoleta
Kënga “A po vjen ti sot”, një dedikim apo një reflektim i Gigliola Haverikut?!
FDA: “Luleshtrydhet mund të kenë shkaktuar shpërthimin e hepatitit A në SHBA e Kanada”!
Pse biçikleta është shpikja më e nënvlerësuar e njerëzimit?
Alda Bogdani na tregon gjithçka rreth punës së saj si blogere dhe jo vetëm!
Mimoza Ahmeti vjen me një album së bashku me të bijën, Eir Plasari!
“Ai nuk është i lumtur…”/Miku i Princit Harry i shqetësuar për të!
Ndarja nga jeta e Nishanit, Blinken: Ka kontribute në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri
Thënia e Ditës 31/05/2022 – Wake Me Up