Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sociale
A duhen legalizuar shtëpitë publike dhe prostitucioni?!

Ditën e djeshme në rubrikën ‘Trotuar’ tek programi ‘E Diell’ u trajtua tema tepër delikate:…

Olti Curri: “U pagova më pak se 200 euro për këngën fituese të Festivalit…”

Në emisionin “Dilema Sociale” i ftuar  në studio ishte opinionisti i njohur, Olti Curri për…

Bileta për Eurovision fitohet me mik! Bahiti: “Ku ka zë nuk është pa gjë…”

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Dilema Sociale” ishte i ftuar në studio kompozitori dhe producenti…

A i zgjedhim kafshët shtëpiake duke u bazuar tek vetja jonë?!

Të gjithë e kemi pak të vështirë për të krijuar një simpati për dikë apo…

Ergys Mërtiri: Populli shqiptar priret ta japë votën tek ai që është më i ashpër…

Me hapjen e fushatës elektorale në vend edhe në programin “At the Movies” sjellim atmosferën…

Sonila Meço: “Më mirë memet në rrjete sociale se promot e fushatës politike”

“Gjuha politike që përdorin politikanët sot”, kjo ishte tema e ditës në programin “Dilema Sociale”…

Moti i keq, akse problematike nga Veriu në Jug për shkak të stuhisë së borës

Reshjet e borës vështrësojnë qarkullimin në rajonin malor verior dhe jugor të vendit. Bora raportohet…

Dita Botërore e Sindromës Down, shoqëria civile apel për më shumë vëmendje

Sot në Ditën Botërore të Sindromës Down, Fondacioni Down Syndrome Albania i kërkon Komitetit të…

Situata e COVID-19, ulet numri i të prekurve, por viktimat janë shumë!

Ulet numri i të prekurve me COVID në vendin tonë. Në 24 orët e fundit…

Luljeta Bozo habit me deklaratën për komunizmin: Ajo kohë kishte më shumë anë pozitive se negative…

Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo është kthyer sërish në qendër të vëmendjes kohët e fundit,…

Reagon aktori ndaj Metës: O si nuk kam një grusht të fortë…

Të gjithë ndodhemi në një periudhë ku pandemia na ka pushtuar, një armik i padukshëm,…

Beteja me COVID-19 e çoi drejt testamentit… rrëfehet sipërmarrësja e njohur!

Mbrëmjen e sotshme ishte e ftuar në programin e pasdites në Top Channel, “Ftesë në…

“Social Top 5” ndryshon renditja e ndjekësve për yjet e Instagram-it!

Si çdo të premte, në emisionin “Live From Tirana” vjen rubrika “Social Top 5”. Në…

Seksi në kohë pandemie është shërim sipas doktor Pipero-s

Pandemia globale e COVID-19 ka shkaktuar pasoja të rënda në të gjithë botën, ndërsa edhe…

Bieta Sulo shpërthen në lot gjatë emisionit… Ja çfarë ka ndodhur!

Në emisionin “Ftesë në 5”, Bieta Sulo kishte të ftuar stilisten e njohur Lira Koça,…

Bukinist dhe Top Albania Radio sjell të gjithë librat e Kadaresë në dorën tuaj me një ulje fantastike!

Një shtëpi pa libra është si një dhomë pa dritare. Top Albania Radio në përpjekje…

Pandemia në vend, Lira Gjika: “Duhet ta ndajmë frikën me fëmijët”

Viti shkatërrimtar i fëmijëve, si t’i shpëtojmë?! E ftuar në programin “Dilema Sociale” për të…

Fëmijët në ankth?! Denata Toçe: “Faji është i gjithi i prindërve…”

Fëmijët mund ta kenë të vështirë të kuptojnë atë çfarë shohin në internet, televizor ose…

Valer Pinderi: Shqipëria do të ketë Facebook-un e vet personal!

Nëse ke një biznes dhe nuk je aktiv në rrjetet sociale, atëherë je duke humbur…

E ka arritur Tirana imunitetin e tufës?! Flet mjeku, Ilir Alimehmeti…

Mbrëmjen e djeshme në programin “Dilema Sociale” u diskutua ora policore dhe imuniteti i turmës…

A do të ndikojë mbyllja e bizneseve votën e punonjësve? Enri Jahaj ka këtë mendim!

“Dilema Sociale” nisi ditën e djeshme me një sondazh të ngritur për mbylljen apo orën…

Enio Civici: Vendimmarrja për mbylljen është e gjitha politike, jo mjekësore…

“Dilema Sociale” nisi sot si çdo të enjte, por këtë herë me një sondazh të…

Xhubleta së shpejti pjesë e UNESCO?! Studiuesi Brahaj zbulon detajet

Prodhimi i xhubletës tradicionale, me të gjithë parametrat e saj, ka nisur që në vitet…

A ndikon klima në dialektin tonë?! Flet pedagogia Elsa Rakipllari

Sot në emisionin “Live from Tirana” për të folur rreth përdorimit të dialektit te gjuhës…

Emoji me qenin tuaj e familjen?, nis peticioni online

“Barkyn”, kompania që kujdeset për ushqimin e kafshëve shtëpiake, ka nisur një peticion ndërkombëtar për…

Profesor Kabo: Nuk i takon kryeministrit të vendosë që nga vaksinat, mbjellja e pemëve e deri tek ngjyrat…

Sot në programin “Dilema Sociale” ishte i ftuar profesor, Përparim Kabo, për të diskutuar rreth…

Dilema Sociale: “Unë kam në familje personalitete… edhe ti… të gjithë ne”

Personalitetet që vaksinohen nesër, të trembur të flasin rreth procesit që krijoi debate dhe përçarje!…

29-vjeçarja me 7 fëmijë, që kandidon për deputete…

Ndryshe nga shumë të rinj që zgjedhin t’i përkushtohen vetëm karrierës e shtyjnë planet për…

Spartak Ngjela në TAR: Rama flet si gjimnazist, ndërsa Basha broçkulla…

Sot në programin “Dilema Sociale” ishte i ftuar avokati, Spartak Ngjela për të diskutuar rreth…

Gjekmarkaj: Faji që nuk votojnë të rinjtë gjendet nga familja e deri tek deputetët e rinj…

Pse votuesit janë të pavendosur gjithmonë edhe më shumë?! Kush janë ndikuesit kryesorë?! Po të…

Studentët e Mjekësisë: Po mësojmë si bëhen injeksionet me tutoriale në YouTube!

Tema e diskutimit për sot në programin “Dilema Sociale” ishte mësimi online dhe brezi i…

Dhurata Shehri: Studentët e Tiranës mungojnë në mësimet online për të pirë kafe tek Blloku…

“Dilema Sociale” nisi sot me një kauzë që ka nevojë për më shumë diskutim dhe…

Drejtori i patentave: Femra që ja ka blerë mashkulli makinën është më arrogante në timon!

Kohët e fundit, në vendin tonë po sjellin shumë makina të bukura nga jashtë. Rrugët…

Blerja e një ylli në qiell, flet astrofizikantja: “Blerje abuzive, ky emër nuk njihet”

E keni menduar ndonjëherë që personave tuaj të zemrës t’i bëni dhuratë një yll me…

Pas Leonardo DiCaprio, këngëtarja me famë botërore ngre zërin për Vjosën

Javë më parë, aktori hollivudian dhe fituesi i çmimit “Oscar”, Leonardo DiCaprio iu bashkua fushatës…

Polemisti Erion Kristo: Politika tall lesht me popullin, ata nuk respektojnë ligjin, ndërsa unë…

Mbrëmjen e djeshme në programin “Dilema Sociale” ishte i ftuar në Top Albania Radio, polemisti…

Braçe i irrituar: Kur nuk zbatojnë masat anti-COVID të parët e shtetit, çfarë do presësh nga populli!

Periudha e pandemisë është kthyer në një luftë për mbijetesë mes rregullave dhe ligjeve që…

Tragjike! Vetëvritet futbollisti i njohur

Futbollisti i njohur, Santiago Garcia është gjetur në banesën e tij pa shenja jete. Mësohet se…

Njihuni me aktivitetet më të mira për të shijuar fundjavën

Ekspertët në Finlandë kanë arritur në konkluzionin se njerëzit që kanë më shumë ditë pushimi…