Celebrities Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Leonardo DiCaprio ka një partnere të re në jetën e tij dhe, sipas disa burimeve të afërta me të, kjo po bëhet serioze. Thuhet se 48-vjeçari është zyrtarisht në lidhje me modelen 25-vjeçare Vittoria Ceretti. Çifti është parë në disa takime në SHBA dhe jashtë saj gjatë muajve të fundit, duke ndezur spekulime nëse ata po kalonin një aventurë verore. Megjithatë, një burim pranë çiftit thotë ekskluzivisht se ata janë në një lidhje serioze.

2. Ed Sheeran ndau një moment nga kënga e tij të re “American Town” në rrjetet sociale. Në një video që ndau me miqtë e tij në internet, ai ia prezantoi duke i kënduar shoqes së tij Courteney Cox në kuzhinën e saj teksa tha se ishte frymëzuar nga seriali i dashur “Friends”.

3. Usher tha: “Po!” për të performuar në Super Bowl. Usher, 44 vjeç, në një deklaratë të dielën, 24 shtator; konfirmoi:

Është një nder i madh që më në fund të performoj në një performancë të Super Bowl. Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë. Faleminderit fansave dhe të gjithëve që e bënë të mundur. Do të shihemi së shpejti.

4. Këngëtarja e njohur Cher do të përballet me akuza të rënda në gjykatë, pasi ndaj saj është ngritur një padi. 76-vjeçarja dyshohet se ka organizuar rrëmbimin e djalit të saj në vitin 2022. Daily Mail publikoi dokumente gjyqësore për incidentin që ndodhi në nëntor të një viti më parë, kur Elijah Blue Allman, djali i yllit të madh dhe Mariangela King aka Queenie nga grupi rock KING u përpoqën të shpëtonin martesën e tyre.

5. Ylli televiziv Kim Kardashian ka zbuluar se aktualisht ka një ose dy crush (fiksime) të famshëm, gjatë një interviste për ‘CR Fashion Book’. “Ne kemi folur për ta,”-i tha Kim redaktores së modës Carine Roitfeld. Megjithatë, ajo tha se dashuria e saj platonike nga të famshmit është John F. Kennedy Jr., djali i ndjerë i Presidentit John F. Kennedy dhe Jacqueline Kennedy Onassis, i cili vdiq në moshën 38-vjeçare në një aksident ajror në vitin 1999.