Celebrities Gossip

Princ Andrew nuk qenka kursyer me Princ Harry! Ja fjalët e ashpra për ditën e dasmës me Meghan Markle…

Kur Princi Harry u martua me Meghan Markle në vitin 2018, kjo nuk ishte e vetmja martesë mbretërore atë vit. Vetëm pesë muaj pas ceremonisë së Harry, kushërira e tij, princesha Eugenie u martua me bashkëshortin e saj Jack Brooksbank, me shërbimin që po zhvillohej gjithashtu në kapelën e Shën Gjergjit në Kështjellën Windsor.

Të dyja dasmat u transmetuan drejtpërdrejt në TV me dasmën e Eugenie duke u shfaqur në emisionin “This Morning”. Përpara ditës së madhe, babai i Eugenie, Princi Andrew, dha një intervistë në “This Morning” dhe foli se si dasma e vajzës së tij do të ishte e ndryshme nga ajo e nipit të tij Harry.

Por shikuesit e akuzuan atë për një koment të sikletshëm kur bëhej fjalë për numrin e të ftuarve në të dyja ceremonitë pasi Eugenie dhe Jack ftuan 850 persona në krahasim me 600 të Harry dhe Meghan. Andrew tha:

Nuk do të jetë njësoj si ajo e mëparshmja që u mbajt në maj. Kjo nuk është një martesë publike, kjo është menduar të jetë një martesë familjare. Do të ketë disa njerëz më shumë. Ka disa më shumë se sa kishte Harry, por kjo është thjesht natyra e Eugenie dhe Jack, ata kanë aq shumë miq sa u duhet një kishë e asaj madhësie për t’u përshtatur të gjithë brenda.