Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Princ Harry dhe Meghan Markle gati të ndryshojnë botën…

Princi Harry dhe Meghan Markle njoftuan sot se do të nisin në bankë dhe u zotuan të ndryshojnë botën duke vënë para në një firmë investimesh të quajtur “Ethic”, pronarët e së cilës janë të vetëquajtur “hipi” që menaxhojnë një fond prej 1.3 miliardë dollarësh në Wall Street.

Harry dhe Meghan, të cilët ekspertët besojnë se janë në rrugë të mbarë për të ndërtuar një markë prej 1 miliardësh dollarë në SHBA pasi u larguan nga Familja Mbretërore për pavarësi dhe për të fituar paratë e tyre, janë emëruar partnerë me ndikim. Lëvizja e fundit e Harry dhe Meghan në biznesin e madh erdhi pas marrëveshjeve të tyre me Netflix dhe Spotify dhe çifti njoftuan lidhjen e tyre të fundit me një deklaratë që thoshte si më poshtë.

Kur investojmë tek njëri-tjetri, ne ndryshojmë botën.

Në një intervistë të përbashkët me New York Times, Meghan, një ish-aktore multi-milionere që jeton me burrin e saj mbretëror dhe fëmijët në një rezidencë prej 14 milion dollarësh, tha se:

Nga bota nga vij, ju nuk flisni për investime, apo jo? Ju nuk keni luksin për të investuar. Kjo tingëllon kaq e bukur. Burri im ka vite që thotë: “Zot, a nuk do të doje të kishte një vend ku, nëse vlerat e tua do të rreshtoheshin në këtë mënyrë, mund t’i vendosje paratë e tua për të njëjtën gjë?”