Horoskopi Love & Sex

Të mirat dhe të këqijat më të mëdha të takimit me secilën shenjë të zodiakut!

Të gjithë njerëzit janë një përzierje vesi dhe virtyti, dritash jeshile dhe flamuj të kuq, toksiciteti dhe butësie, me të mira dhe të këqija dhe kur bëhet fjalë për shenjat e zodiakut, çdo shenjë ka një sërë cilësish, pozitive dhe negative, që na informojnë se si funksionojnë në një marrëdhënie dashurie. Lexoni për të mësuar më shumë se cilat janë pluset dhe minuset e secilës shenjë të zodiakut.

DASHI (21 Mars – 19 Prill)

Pro: Njerëzit e Dashit janë zjarri i parë i zodiakut dhe si i tillë ata kanë një entuziazëm të lindur dhe një të porsalindur në botë joie de vivre. Të paduruar dhe të pasionuar, zhurma e tyre është një lloj ngjitjeje që mund t’i bindë partnerët e tyre të hyjnë në të gjitha llojet e lojërave të egra dhe jashtëzakonisht të pabarabarta me kuaj. Asnjëherë një moment i mërzitshëm ose një përgjigje e vakët nuk mund të gërmojë.

Të këqijat: Temperatura e tyre është shpërthyese dhe marka e tyre e ndershmërisë është e ngjashme me një markë në atë që digjet nxehtë dhe lë gjurmë. Ata janë gjithashtu të padurueshëm dhe impulsivë dhe çudia e tyre fëmijërore mund të kthehet shpejt në zemërime dhe kërkesa tiranike.

DEMI (20 Prill – 20 Maj)

Pro: Demi është sensualisti rezident i zodiakut dhe këtë preferencë për kënaqësi e zbatojnë në të gjitha aspektet e jetës së tyre. Shtretërit e tyre janë të rehatshëm, qilarët e shumtë dhe shoqëria e tyre e këndshme. Shumë është bërë nga besnikëria e demit, por në të vërtetë shumica e tyre janë shumë dembelë për të mashtruar. Demi është barërat e këqija, ju bën të ndiheni të uritur, me brirë dhe përgjithësisht të ngrohtë. Nëse shtëpia është ambienti juaj i preferuar, ky është partneri për ju, pasi ata gjithmonë mund të binden të qëndrojnë, të porosisin dhe të hanë lakuriq.

Disavantazhet: Toka e rregulluar, populli i Demit gërmon kur bëhet fjalë për mosmarrëveshjen. Ata mund të jenë të drejtë dhe stoikë kur zemrat e tyre të demit shkelen dhe ata më shpejt do të depilojnë sqetullat sesa të kërkojnë falje. Kur lëndohen, kthehen në stoikë dhe është e vështirë t’i kthesh nga ftohtësia në ngrohtësi.

BINJAKËT (21 maj – 20 qershor)

Të mirat: Binjakët udhëhiqen nga Mërkuri, planeti i mendjes dhe i gojës. Si të tilla ato janë të mbushura deri në buzë me njohuri të gjera; nga e parëndësishme në transcendent. Të jesh me ta garanton që do të mësosh shumë për shumë gjëra. I zgjuar dhe i zjarrtë për t’u takuar me ta është të jetosh përherë në avullin e mundësisë,

Kundër: Ata janë dëgjues të tmerrshëm, ndërprerës kronikë dhe nuk janë në përputhje me financat dhe dashuritë, ata shkruajnë mesazhe gjatë drejtimit të automjetit dhe mërziten lehtësisht.

GAFORRJA (21 qershor – 22 korrik)

Pro: Këta njerëz të sunduar nga hëna nuk marrin asgjë lehtë dhe janë në harmoni me nevojat dhe motin emocional të atyre përreth tyre. Ata duan fort, përqafohen fort dhe krenohen që u japin ndjenjën dhe sigurinë e shtëpisë njerëzve me të cilët martohen. Krijuese dhe konspirative, takimi me ta është një ushtrim për të rilindur veten pasi ato japin llojin e ushqimit që kishim nevojë, por ndoshta nuk e morëm si fëmijë. Rrethi i plotë i Frojdit, njerëz.

Kundër: Për shkak se ata udhëhiqen nga hëna, disponimi dhe motivimi i gaforreve zbehet. Ata mbyten, ata indinjojnë, mbyllen. Në mënyrë paradoksale, ata janë gjemba dhe duan t’u japin njerëzve trajtimin e heshtur, por plagosen kur ata që duan nuk arrijnë t’i hamendësojnë ose përmbushin nevojat që refuzojnë t’i komunikojnë.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Të mirat: Luani sundon zemrën dhe udhëheq me të. Kafshët shumë të ngrohta, domeni i tyre është shtëpia e pestë e kënaqësisë dhe lojës dhe të qenit me to është një udhëtim karnaval përmes këtyre parimeve. Luanët jetojnë për fluksin e parë të dashurisë dhe janë të prirur të bëjnë përpjekje të mëdha për të qëndruar në këtë entuziazëm ngjyrë trëndafili, duke u nisur nga dashuria, petalet e luleve, paralojën dhe gjestet madhështore. Burrë shumëvjeçarë ata janë të mrekullueshëm për vetëvlerësimin dhe prurjet e rrjeteve sociale të partnerëve të tyre. Ata kanë zero të ftohtë kur bëhet fjalë për dëshirat e tyre, që do të thotë se ju gjithmonë do të dini se ku qëndroni dhe nëse luani mirë, ai pozicion mund të jetë katror në rrezet e diellit reale të dashurisë së tyre.

Kundër: Luani fal, por kurrë nuk harron se cila është sjellje akoma më e mirë se Demi që refuzon të bëjë asnjërën. Vëmendja e Leos devijohet shpesh në mjediset sociale dhe njësoj si sundimtarët dashamirës që ata besojnë se janë, gjëmimi i turmës është narkotik; ata kanë foshnja për të puthur dhe nderime për të mbledhur dhe të tjerët e tyre të rëndësishëm mund të humbasin në paradën e yjeve që i ndjek. Për shkak se njerëzit i shikojnë Luanët për të planifikuar, kryer dhe vendosur tonin e çdo mbledhjeje, ata janë të prekshëm ndaj rraskapitjes/djegjes dhe dihet se i zhveshin dhëmbët ndaj shokëve të tyre më të afërt.

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Pro: Virgjëresha vepron gjithmonë me dëshirën për të qenë në shërbim; i fundit për tu zhdukur dhe i pari për vullnetar. Ky është lloji i të dashuruarve që kujton se cila është shija juaj e preferuar e akullores dhe më pas e rikrijon atë me dashuri për ju duke përdorur përbërës më pak të shijshëm, por më të mirë për ju. Virgjëreshat dinë të kujdesen për të tjerët dhe të kujdesen për biznesin duke i bërë ata partnerë idealë për bashkëpunim, largim mbeturinash dhe pastrim të skenës së krimit.

Kundër: Virgjëreshat mund të jenë çmendurisht jo fleksibël në lidhje me standardet dhe preferencat e tyre dhe ndërsa këshillat e tyre janë gjithmonë me qëllime të mira, ato mund të jenë të mprehta në dorëzim, duke u ndjerë më shumë si një urdhër sesa një sugjerim. Me të gjitha njohuritë e tyre “të dobishme”, kritikat e prera dhe syrin e shumtë anësor, Virgjëresha gjithashtu rrezikon ta bëjë partnerin të ndihet më shumë si një projekt sesa një person.

PESHORJA (23 shtator – 22 tetor)

Pro: Peshorja sundon shtëpinë e shtatë të partneritetit dhe vendasit dinë të luajnë lojën kur bëhet fjalë për çiftimin. Ata nuhasin mirë, puthen si filmat dhe bien fort në lajka. Të jesh me ta ngjan si të jesh i zgjedhur dhe pak si të futesh në një rom com me një komplot të lëkundur dhe një interes të madh dashurie. Reciprociteti është parimi i tyre qeverisës, i cili i jep vetes një jetë seksuale të kënaqshme reciproke.

Disavantazhet: E pavendosur, e zhveshur, e paangazhuar dhe fajtore për të folur skicën e ëmbël dhe aktruese, Peshorja jeton për të flirtuar me rrezikun…dhe miku juaj më i mirë.

AKREPI (23 tetor – 21 nëntor)

Pro: Akrepi është i interesuar për transformim; e tyre dhe të tjerëve. Kërkuesit e intimitetit të thellë dhe të vërtetave të errëta nuk mund t’i trembni me asgjë, përveç muhabetit. Synimi dhe vëmendja e një Akrepi mund të ndihet konsumuese/obsesive në një mënyrë shumë të nxehtë; është bukur të ndihesh sikur dikush do të ruajë sekretet e tua dhe do të pijë gjakun tënd dhe kjo mund të jetë ferrin e përjetshëm nga një tekst “WYD”.

Kundër: Nevoja e tyre për të mbajtur intensitetin në njëmbëdhjetë të vështirë në çdo kohë mund të jetë takuese. Ata janë gjithashtu të dyshimtë dhe absolutisht të rrezikshëm kur përbuzen.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Pro: Shigjetari është një shenjë me diell që, stili “Spinal Tap”, i pëlqen të kalojë mirë gjatë gjithë kohës, duke e futur të dashurin e tij në rodeon e kontrollit të dobët të impulseve, udhëtimeve rrugore, lojërave të fatit, fluturimeve të fantazisë. dhe debati i ashpër filozofik. Risia është narkotike për shigjetarin dhe ata janë gjithmonë të gatshëm për përvoja të reja dhe të hapur ndaj mënyrave alternative të të qenit. Kthim pozitiv dhe pasaportë në gati foshnjat e mia.

Kundër: Për shkak të dashurisë së tyre për rrugën e hapur dhe të paangazhuarit, Shigjetari paraqet një rrezik serioz fluturimi. Ata janë gjithashtu zotër të së vërtetës të njohur për të dhënë brutale, dhe disa mund të argumentojnë të panevojshme, ndershmëri në çdo hap.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar)

Pro: Bricjapi digjet paksa i ngadalshëm. Strategjikë dhe të rezervuar ata investojnë vetëm kur janë të sigurt se investimi do të shpërblehet. Nëse ata ju zgjedhin, do të thotë se ju shohin si një kompliment të barabartë, jo të vogël, duke pasur parasysh se ata mendojnë se janë më të mirë se të gjithë. I sunduar nga Saturni, Bricjapi është energjia e babit dhe dhitë e detit janë të aftë për t’i bashkuar të tjerët dhe për të ndihmuar të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Një marrëdhënie me ta është një kurs në vetë-përmirësim, fizik, financiar e të tjera.

Kundër: Mungesa e spontanitetit, mbajtja e rezultateve, nevoja për kontroll dhe tendenca për të qenë prindër dhe ndëshkues (jo në një mënyrë seksi) janë disa nga anët negative të takimit me dhinë e detit.

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Të mirat: Ju kurrë nuk mund t’i tejkaloni një Ujori dhe ata ofrojnë një hapësirë të sigurt dhe të shenjtë që partneri i tyre të jetë vetvetja më e çuditshme dhe e vërtetë. Në pornografi tentakulare? Duke ngrënë dyll? Dollap super tifoz Nickelback? Gjithçka është e mirëseardhur dhe gjithçka është e falur me këtë lot. Ata gjithashtu e shohin botën në një mënyrë abstrakte dhe jashtëzakonisht origjinale që i bën ata zgjidhës të shkëlqyer të problemeve, bisedues dhe kryengritës politikë.

Kundër: Ka një ajër elitar për mbajtësin e ujit dhe ata, me vetëdije dhe pa vetëdije, mund t’i bëjnë të tjerët të ndihen intelektualisht inferiorë ose bazë. Ata kërkojnë shumë hapësirë për të medituar misteret e universit dhe mund të jenë shumë, shumë të ftohtë, si harrimi emri juaj edhe pse ju dhanë HPV një lloj të ftohtë.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Pro: Peshqit janë puthësit më të mirë të zodiakut dhe dashnorët më të ëmbël. Kujdesuni maksimalisht që ata duan të duan dhe të mbështjellin tjetrin të rëndësishëm në ylberin e pambukut të dashurisë së tyre, duke i bërë ata të ndihen si luga më e shndritshme në sirtar. Ata besojnë se dashuria mund dhe duhet të ndihet si një ëndërr psikodelike dhe janë të interesuar të shpërndajnë të gjithë kufijtë; fizike dhe emocionale që pengojnë dy qenie të bëhen një pellg i një. Ata duan të pinë lotët tuaj, të lehtësojnë dhimbjet tuaja dhe të jenë miku më i mirë imagjinar që keni pasur gjithmonë nevojë, por nuk e keni gjetur kurrë.

Kundër: Ata mund të zhyten aq shumë në fantazinë e dashurisë që kanë ndërtuar, saqë gjatë procesit të humbasin veten. Të kesh një marrëdhënie interesante me realitetin është intriguese; të jesh plotësisht i pa ankoruar prej saj nuk është. Peshqit janë gjithashtu fajtorë për vendosjen e partnerëve të tyre në piedestal, përcaktimin e tyre si të përsosur dhe vendosjen e të dashurit për dështim të garantuar dhe veten për zhgënjim dërrmues.