Celebrities Fashion

Veshjet më të bukura të të gjitha kohërave, në tapetin e kuq të “Gucci”-it!

Duke qenë se edhe filmi i ri i ‘House of Gucci’ është shfaqur në kinema, e gjithë bota po flet për markën luksoze italiane dhe historinë e saj të ndërlikuar. Filmi i Ridley Scott zhytet thellë në dinastinë pas shtëpisë dhe skandalin që e tronditi atë në 1995. Megjithatë, Hollywood-i ka qenë gjithmonë i interesuar për këto gjëra dhe prandaj ka përqafuar prej kohësh perspektivën unike të ‘Gucci’-t në lidhje me luksin.

Pavarësisht gjithëpërfshirjes së linjës së aksesorëve të ‘Gucci’-t, dominimi në tapetin e kuq të markës nuk do të fillonte derisa Tom Ford u bë drejtor kreativ i saj në vitin 1994. Si një stilist, Ford u dha interpretuesve ide të reja dhe mjaft të guximshme.

Pasardhësit e Fordit gjithashtu kishin idetë e tyre. Këto ditë, një brez i ri yjesh është i varur nga eklekticizmi i krijimeve të Alessandro Michele. Të mbushur me ngjyra, modele dhe referenca nga vitet 1960 dhe 1970, puna e Michele ka ndihmuar shpirtrat e vjetër të Hollywood-it t’i drejtohen së shkuarës, ndërsa formësojnë të ardhmen. Dashamirësit e cilësisë së mirë Dakota Johnson, Lucy Boynton dhe Florence Welch janë grumbulluar në punën e Michele dhe artistë si Harry Styles dhe ASAP Rocky kanë përdorur pjesët e tij për të sfiduar edhe për të guxuar.

Pavarësisht gjithçkaje ja se cilat janë veshjet më të bukura të të gjitha kohërave, në tapetit të kuq të “Gucci”-it.

Madonna

1995

Jennifer Lopez

1999

Liv Tyler

2002

Carmen Kass

2003

Halle Berry

2003

Charlize Theron

2004

Keira Knightley

2006

Rihanna 

2007

Jennifer Lopez

2011

Katy Perry

2013

Beyonce

2014

Cate Blanchett

2016

ASAP Rocky 

2018

Jared Leto

2019

Li Yuchun

2019

Kiki Layne

2019

Harry Styles

2020

Dakota Johnson 

2021

Miley Cyrus

2021

Lady Gaga

2021