Sot Nuk Është e Hënë
“Udhëtim në trojet shqiptare”, vepra e Karl May që u bë pikënisja e shumë autorëve të tjerë për të njohur më shumë shqiptarët e Shqipërinë!

Romani “Udhëtim në trojet shqiptare” është libri i parë prej trashëgimisë së begatë letrare të…

“Magjiologjia”, një guidë e thjeshtë për të mësuar artin misterioz të magjisë!

Nëse jeni të etur të mësoni artin misterioz të magjisë, do të jetë Merlini, dora…

Vepra “Krokodili” e Fjodor Dostojevskit dhe pasojat sociale në shoqërinë e botës së sotme!

Me historinë e gjatë dhe të ndërlikuar të Rusisë në lidhje me konfliktin shoqëror, triumfin…

“Në jug të kufirit, në perëndim të diellit”/ Deri ku do të sakrifikonit për disa grimca dashurie?!

Një reflektim brilant për miqësinë në kohën e fëmijërisë dhe një rikthim i miqësisë në…

“Kohë Astrale”/ Në pritje të fundit të paevitueshëm, si të ndryshosh një realitet që duket se nuk ka shpëtim!

Çdo javë Koloreto Cukali sjell një pasqyrë mjaft të detajuar nga një libër i përzgjedhur. Këtë here…

“Misteri i Mjellmës”, një përshkrim sa real aq edhe virtual i mungesës së drejtësisë!

Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli vjen me një roman të ri për të pasionuarit pas…

“Kërkohet një burrë impotent” (ose jo)… Një libër që i jep fund çdo pikëpyetje mbi marrëdhëniet romantike!

I fuqishëm, si një dozë me Viagra dhe gazmor, si jeta dashurore e çdo femre…

“Pasion i thjeshtë”, një histori e shkurtër mbi dashurinë e ndaluar dhe obsesionin që do t’ju mbajë frymën pezull!

“Sot Nuk Është e Hënë” solli vëmendjen këtë herë në një libër të Annie Ernaux,…

Gjithçka që Koloreto ka trajtuar në këtë sezon të “Sot Nuk Është e Hënë”!

Një nga personalitetet më të respektuar të radios rikthehet pas shumë vitesh për herë të…

“Në kërkim të kuptimit”, ku dhe si mund ta gjejmë qëllimin tonë në jetë…

Libri “Në kërkim të kuptimit në jetë“, shkruar nga Viktor E. Frankl, është një nga…

“Vdekja e Enver Hoxhës”, shumë romane në një vepër që vjen me një thirrje për të reflektuar!

Nëse nisemi nga titulli i kësaj vepre, mund të mendojmë se autori Pëllumb Kulla e…

“Kohë e dorës së dytë” nga Svetlana Alexievich, një histori emocionesh reale!

Kur Akademia Suedeze i dha Svetlana Alexievich çmimin Nobel, ajo e citoi atë për shpikjen…

“Të bëhesh vetvetja”, shprehja më e mirë e asaj që Jacques Attali përpiqet t’i mësojë të tjerëve!

Çdo javë Koloreto Cukali sjell një pasqyrë mjaft të detajuar nga një libër i përzgjedhur….

“Kur qau Niçja”, një histori e pabesueshme e forcës dhe miqësisë së vërtetë!

“Kur qau Niçja”, është një vepër e famshme e Irvin D. Yalom, ndër më të…

Atëherë kur askush nuk beson në të vërtetën, kujt mund t’i besosh?!

“Kaloje plugun mbi kockat e të vdekurve” është një ndër veprat më të njohura të…

“Mëngjeset në Kafe Rostand”, sjellja në jetë e kujtimeve të Ismail Kadare!

Në këtë libër shkrimtari i shquar Ismail Kadare ka reflektuar rreth kafenesë së tij të…

Shqipëria e Reginald Wyon, një anglez mes shqiptarëve të veriut!

Reginald Wyon, udhëtari i njohur  anglez i shkroi disa rreshta kushtuar shqiptarëve rreth 1 shekull…

“Aleph”, një univers i pafund dhe i pakohë që vjen në veprën e Jorge Luis Borges!

“Aleph”, është një tregim i shkurtër i shkrimtarit dhe poetit argjentinas Jorge Luis Borges. Botuar…

“Inkuizicione të tjera” nga autori Jorge Luis Borges, një botim esesh që ju emocionon për të lexuar!

Ky libër i mrekullueshëm i një prej shkrimtarëve të mëdhenj të kohës sonë përfshin ese…

“Gjergj Kastrioti Skënderbeu – Kryqtari i Fundit”, dritë mbi historinë e vërtetë të Skënderbeut!

“Sot Nuk Është e Hënë”, një emisionet më të ndjekura në Top Albania Radio, ka…

“Transkript nga krevati tjetër” që solli rikthimin e Ervin Hatibit, vjen në vëmendjen e “SNËH”!

“Transkript nga krevati tjetër” është vëllimi me poezi i Ervin Hatibit, i parë si një…

“Fajin ma ka gjuha”, një cikël tregimesh mbi dashurinë dhe jetën!

Një tjetër libër i përzgjedhur nga Koloreto për episodin e rradhës të “Sot Nuk Është…

“Karantinë për një”, një rrëfim personal kushtuar dhimbjes që la pandemia e COVID-19!

Në këtë episod të “Sot Nuk Është e Hënë”, Koloreto na njohu me një tjetër…

“Lufta nuk ka fytyrë gruaje”… Një libër me vlerë, dje dhe sot!

Gruaja ka lindur jo vetëm për të rritur fëmijë dhe mbajtur familjen me dashuri dhe…

“Rrjedha e dashurisë”, një roman dashurie aspak klishe që mund të ndryshojë këndvështrimin për jetën!

“Rrjedha e dashurisë” nga autori Alain De Botton, është një gërshetim i romanit me udhërrëfyesin…

“Vit pas viti” nga Viktor Gjika, nga kujtimet e autorit e deri tek ‘risjellja’ e tyre në jetë!

Tashmë të gjithë njihemi me një nga rubrikat e emisionit “Sot Nuk Është e Hënë”,…

Kukullat e seksit, gjithçka që duhet të dini rreth tyre!

“Sot Nuk Është e Hënë” erdhi edhe këtë të hënë nën moderimin e Koloretos me…

“Zorba”, romani i Nikos Kazantzakis të cilin duhet ta lexojë secili prej jush!

Për të gjithë ju që nuk e njihni, Nikos Kazantzakis njësoj si Kadare, është nominuar…

“Sot Nuk Është e Hënë” nis rrugëtimin e sezonit të dytë!

Emisioni i preferuar i të hënave u rikthye sot, teksa Koloreto Cukali na solli rubrikat…

Aksidenti i rëndë rrugor ku u shua një familje, pse gjithë shqiptarët iu vërsulën djalit që shkaktoi aksidentin?

Në episodin e fundit të ‘Sot nuk është e hënë’ janë diskutuar tema të ndryshme,…

“Martesa nuk është për të gjithë!” 5 tipe njerezish qe nuk duhet te martohen sipas Blerina Shehut

“Sot nuk është e hënë” përfundoi të hënën e sotme me një temë mjaft interesante….

Zbuloni çfarë kontrollon partneri te telefoni juaj!

“Sot Nuk Është e Hënë” vjen edhe këtë të henë nën moderimin e Koloreto Cukalit…

Sinjalet e vajzave kundrejt djemve që tregojnë se është ndezur një ‘dritë jeshile’…

Në episodin e sotëm të “Sot Nuk Është e Hënë” ishte e ftuar gazetarja Blerina…

“Krijesat e një dite dhe rrëfenja të tjera të psikoterapisë”, një libër bazuar në rrëfimet e pacientëve në psikoterapi…

Koloreto vjen me një tjetër libër ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë”….

Mitet e pavërteta në lidhje me sjelljen e vajzave kundrejt djemve!

Ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë”, nën moderimin e Koloreto Cukalit, ishte…

Sipas statistikave gratë kërkojnë nga burrat…

Në “Sot Nuk Është e Hënë” ishte e ftuar gazetarja Blerina Shehu e cila foli…

Bukinist dhe TAR sjell në dorën tuaj “Një burrë” nga Oriana Fallaci me një ulje fantastike!

Për të gjithë ju që nuk e njihni, Oriana Fallaci është një figurë shumë e…

A ekziston dashuria mes njerëzve të ngjashëm?!

E ftuar në “Sot Nuk Është e Hënë” ishte gazetarja dhe moderatorja Blerina Shehu. Blerina…

Pse është e vështirë për gratë mbi 35 vjeç të gjejnë një burrë të mirë?

Blerina Shehu ishte e ftuar ditën e sotme në “Sot Nuk Është e Hënë” nën…