Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design

Janë thjesht stereotipe, meshkujt janë shumë të aftë në dekorimin e shtëpisë së tyre!

Njerëzit besojnë shumë në stereotipe. Por, në fakt, bota është shumë më e ndryshme nga sa mendojnë shumë prej nesh. Për shembull, burrat janë në gjendje t’i kthejnë shtëpitë e tyre në diçka vërtet komode dhe të rehatshme.

Nëse nuuk e besoni, njihuni me disa nga ambientet e brendshme më të mira të dizejnuara enkas nga meshkujt të cilët duhet thënë kanë një super stil:

“Para dhe pas: një përpjekje e parë për të dekoruar banjën/mendoj se bëra një punë të mirë!”

“Shtëpia ime e parë.”

“Shikoni apartamentin pas ndarjes.”

“Gruaja më divorcoi dhe kjo është shtëpia ime e re. Ndërtova çdo pjesë të mobiljeve vetë, përveç kolltukut dhe raftit metalik.”

“Më në fund kam një dritare që nuk përballet me një mur.”

“E dashura u largua dhe tavolina e kuzhinës ishte e saj. Unë duhej të adaptohesha.”

“U zhvendosa në NYC dhe vendosa dhomën time të parë të ndenjes. Pamja nga dritarja është e pabesueshme! “

“I përmbysa ngjyrat e kuzhinës time.”

“Mora disa rafte të lira dhe jam i shokuar me rezultatin.”

“28 vjeç, pas divorcit, dhe hera e parë në jetën time që jetoj vetëm! Po eksploroj stilin tim personal dhe duhet të them, jam krenar për hapësirën time deri më tani.”

“Pasi u detyrova të lëvizja çdo vit për 4 vitet e fundit, më në fund po vendosem në një vend të përhershëm me miq të mirë. Kjo është dhoma ime e gjumit që sapo mbarova së mobiluari!”

“Unë jam një 26-vjeçar nga Çikago. Ky është apartamenti i parë me të cilin jam krenuar.”

“Babai im kurrë nuk kishte një dhomë të duhur ngrënie në shtëpinë e tij deri më tani.”

“Dhoma ime e ndenjes pas 2 vite punë!”

“Një shtëpi pa bimë nuk është aspak shtëpi!”

Nuk ka dyshime që ne i duam shtëpitë tona të ngjajnë sa më shume luksoze por si ta mundësojmë këtë me një buxhet jo dhe aq të lartë? Besojeni ose jo por disa truke të thjeshta e bëjnë një dhomë të ndërrojë pamje, nga e mërzitshme në shik, madje edhe vetëm me disa jastëkë.

Për atë që është qendra e shtëpisë, dhoma e ndjenjes, përkushtimi duhet të jetë më i madh si vendi më i vizituar nga miqtë e hapësira e duhur është thelbësore. Ju propozojmë disa mënyra për t’i shtuar një pamje luksoze dhomës suaj të ndenjes.

Nëse keni kaluar vitin e kaluar, apo më shumë, duke balancuar një kompjuter dhe një monitor në majë të një tavoline të improvizuar dhe duke studiuar karriget që nuk do të shkaktojnë dhimbje dëmtuese të shpinës, ju ndoshta e kam harruar si është të punosh në zyrë.