Celebrities Showbiz

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të marrin pjesë në eventin kushtuar Princeshës Diana?!

Meghan Markle dhe Princi Harry do të humbasin një event të rëndësishëm më 19 Tetor në Mbretërinë e Bashkuar për t’iu bashkuar festesës në nder të Princeshës Diana. Princi William do të marrë pjesë në evenimentin privat për donatorët që financuan statujën e Dianës që u zbulua në muajin korrik në atë që do të kishte qenë 60-vjetori i Princeshës së Uellsit.

Harry dhe Meghan, të cilët u shpërngulën në Kaliforni vitin e kaluar, nuk do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për eventin e Pallatit Kensington këtë muaj. Duka u kthye në Londër për debutimin e statujës, duke u ribashkuar me vëllain e tij më të madh, Princin William për herë të parë që nga funerali i gjyshit të tyre, Princi Filipt.

Për shkak të kufizimeve të COVID-19, zbulimi i statujës së Dianës në muajin korrik ishte një çështje jo shumë e madhe ku morën pjesë vetëm anëtarët e ngushtë të familjes së Princeshës, përfshirë këtu vëllain e saj, Charles dhe motrat e saj, Lady Sarah McCorquodale dhe Jane Fellowes, Baronesha Fellowes, anëtarët e komitetit të statujave, skulptori i statujës Ian Rank-Broadley dhe Pip Morrison, projektuesi i “Sunken Garden”.

Rkujtojmë se, një libër i ri në lidhje me familjen mbretërore është i ngarkuar me kuptim të thellë dhe do të ndryshojë plotësisht mënyrën se si lexuesit perceptojnë monarkinë. Redaktorja e Vanity Fair, Tina Brown, ka njoftuar se libri i saj i ri “The Palace Papers: Inside The House Of Windsor-The Truth And The Turmoil”, do të dalë në treg në prill.

Ai premton zbulime të fuqishme dhe do të dalë në raftet disa muaj para kujtimeve të Princit Harry dhe gjatë vitit jubilar të Mbretëreshës. Botuesi Penguin thotë se libri është një vazhdim i “The Diana Chronicles” të zonjës Brown ​​lëshuar në vitin 2007.

Titulli pretendon të tregojë historinë e vërtetë të anëtarëve të familjes mbretërore që nga vdekja e Princeshës Diana në vitin 1997 dhe është plot detaje të nuancuara dhe njohuri tërheqëse. Duket se, ky libër do të ndryshojë në mënyrë të pakthyeshme mënyrën se si lexuesit e perceptojnë dhe kuptojnë familjen mbretërore.