Fashion

Udhëzuesi i duhur për veshjet e mbrëmjes!

Zbuloni pamjen perfekte për çdo rast me udhëzuesin gjithëpërfshirës për stilin e veshjeve të mbrëmjes, nga fustanet deri te xhinset.

Stili guximtar

Në këtë event keni mundësinë e përsosur për të veshur një fustan mbrëmjeje magjepsëse. Fustani i Roksanda-s është përshtatur me përpikmëri përgjatë trupit për të krijuar një profil statujë. Është i lidhur me nyje në bel për formë të shtuar dhe mëngë pelerine dhe garanton një hyrje magjepsëse në çdo event. Kombinoje fustanin me sandalet e zbukuruara me kristal të Manolo Blahnik dhe çantë nga Amina Muaddi, më pas shtoni një gjerdan diamanti nga Kolours Jewelry.

Roksanda
Amina Muaddi
Kolours Jewelry

Fustani klasik i zi

Një fustan i tillë është një domosdoshmëri absolute për çdo dollap. Pavarësisht nëse jeni duke u veshur për një festë, një mbrëmje takimi, një martesë apo ndonjë rast tjetër, nuk mund të gaboni me këtë stil klasik. Fustani mini luksoz prej kadifeje i Alessandra Rich është i duhuri. Kombinojeni me takat me platformë ari të trashë të Gianvito Rossi për një ndjesi të viteve ’70 si dhe shtoni vathët “Florentine” të Carolina Bucci.

Alessandra Rich
Gianvito Rossi
Carolina Bucci

Pantallona xhins në darkë

Kur dilni për darkë me miqtë, merrni parasysh një bluzë festive dhe një palë xhinse të thjeshta për një veshje të relaksuar. Xhaketën sipër, bluzen nga Paco Rabanne e cila kombinohet perfekt me takat ngjyrë jeshile të Tom Ford.

Paco Rabanne
Tom Ford

Mjeshtërisht klasike

Shikoni fustanin ‘Katie’ të Nili Lotan me një shpinë të hapur për të tërhequr menjëherë vëmendjen. Ndërsa ‘Katie’ është padyshim elegante, është gjithashtu shumë e gjithanshme, pasi mund ta transformoni lehtësisht disponimin e fustanit duke e shoqëruar me aksesorët e duhur. Këtë sezon, mbështetuni në estetikën gotike duke e stiluar me sandalet e zeza saten të Saint Laurent dhe gjerdanin e vogël të Gigi Clozeau.

Nili Lotan
Saint Laurent

Fustan glamuroz

Për pritjet që kërkojnë magjepsje, fustani ‘Stargaze’ i Galvan është  i duhuri. Ky look është ideal për t’u kombinuar me bizhuteritë prej ari të bardhë, shikoni Maria Tash dhe Spinelli Kilcollin për opsione unike. Provoni sandalet e zeza ‘Crinastra’ të Manolo Blahnik, ato janë të zbukuruara me kristale për të plotësuar vijat e zeza dhe teminat e fustanit.

Galvan
Manolo Blahnik

Kostum

Marlene Dietrich mund të ketë popullarizuar pantallonat e grave në vitet 1930, por vetëm kur Yves Saint Laurent debutoi “Le Smoking” kostumi i grave u bë një element kryesor i garderobës moderne. Për një pamje të re të veshjeve të mbrëmjes, merrni parasysh xhaketën elegante të Isabel Marant. Kombinojini me pantallona të gjera dhe gjerdanin luksoz të Foundrae.

Isabel Marant
Foundrae