Dafina Zeqiri


Dafina publikon prapaskenat e klipit “Aman”

08-07-2020

Bashkëpunimi mes Dafina Zeqirit, Ledri Vulës dhe Lumi B, "Aman" pritet të jetë një ndër këngët më të preferuara të kësaj vere. Prurja muzikore...


Dafina vjen me një bashkëpunim me Ledri Vulën dhe Lumi B

18-06-2020

Pak ditë më parë në një intervistë këngëtarja shumë e dashur e publikut, Dafina Zeqiri tha se albumi i ri "Dafinë Moj" ka një...


Dafina Zeqiri jep detaje nga albumi i saj më i ri

09-06-2020

Këngëtarja shumë e dashur e publikut Dafina Zeqiri po korr mjaft sukses me projektet e saj muzikore disa prej të cilave janë pjesë edhe...


Dafina Zeqiri zbulon arsyen përse i dha fund lidhjes me Dj Geek

28-04-2020

Këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri në një rrëfim për revistën "Story" konfirmoi ndarjen nga Dj Geek të cilën kishte shumë pak kohë që e...


Top Awards: Kënga e javës nuk zë më lart se vendin e 100-të, të paktën këtë javë

06-04-2020

“Nje here ne jete” është një nga hyrjet më të reja të klasifikimit të “The Top List”, e sjellë mjeshtërisht nga Cricket dhe Dafina Zeqiri. Edhe pse...


Dafina konfirmon lidhjen me Dj Geek

17-02-2020

Prej pak kohësh është përfolur se këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri është në një lidhje me artistin e njohur Dj Geek. Edhe pse fansat...


Mustafa Nano jep mendimin e tij për këngën “Bye Bye” të Taynës dhe Dafinës: “Shtiren si lesbike”

07-11-2019

Kjo nuk është hera që gazetari Mustafa Nano thumbon personazhe të showbiz-it sa i përket karrierës së tyre. Së fundmi, në emisionin e tij...


Top Awards: Dafina kthehet sërish old-school

11-09-2019

Një kapitull “Comeback” e ka quajtur Dafina rikthimin e saj të fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Artistja, e cila punoi fort për tregun ndërkombëtar,...