Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Auto & Moto

Brabus dhe Fostla transformojnë Mercedes-in në mënyrë të “frikshme”!

Brabus dhe Fostla kanë bashkuar forcat për të krijuar një Mercedes-AMG GT 63 S unik që mund të përputhet me performancën e supermakinave

Fillimisht nisi puna në një motor V0 4.0-litër me dy turbo, i cili iu nënshtrua një trajtimi të përmirësimit të performancës Brabus PowerXtra B40S-800, kështu që tani zhvillon 800 kuaj fuqi dhe 1.000 Nm çifte rrotulluese.

Kjo fuqi lejon që automjeti të kapi shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë për 2.9 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë elektronike në 315 km / orë.

Janë bërë shumë ndryshime vizuale, Brabus ka përgatitur një parakolp të ri, shenja unike dhe një pamje më e ‘egër’ prapa.

Fostla e ka bërë GT 63 S të spikatur edhe më shumë falë fletës së gjelbër Badnalnds, stolisjes prej bakri dhe detajeve në rrota, bulonave qendrore, frenave, spoilerit të pasëm dhe grilës së përparme.