Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion

Nostalgji e viteve ’90, ju risjellim në vëmendje veshjet më të bukura të “Met Gala”!

Muzeu metropolitan i Artit ka njoftuar se ngjarja vjetore “Costume Institute Benefit”, e njohur edhe si “Met Gala”, do të mbahet dy herë gjatë muajve të ardhshëm.

Mbrëmjet e mëdha të cilat zhvillohen për yjet e skenave botërore, janë ato të cilat kanë parë veshje spektakolare që kanë tërhequr vëmendjet e të gjithë botës. “Met Gala”, tashmë është mbrëmja e preferuar e të gjithë yjeve, por vetëm disa prej tyre kanë arritur të godasin në shenjë me veshjet.

Ajo që e bën speciale këtë ballo janë pjesëmarrësit, aktorët, këngëtaret, dhe njerëz të artit mblidhen çdo vit dhe veshja e tyre është gjithmonë e kuruar deri në detaje. Balloja e parë është organizuar në vitin 1948 dhe tradita vazhdon po e njëjta.

Por cilët janë vipat që na mahnitën me veshjet e tyre duke na treguar klasin më të lartë?

“Met Gala” e viteve 90′ ishte e përberë nga veshje të pabesueshme, unike, të papërsëritshme dhe rikthimi pas në kohë duke i parë ato është një udhëtim i shijshëm dhe kurioz. Nëse edhe ju jeni pak kurioz se si kanë qenë dukjet e yjeve tuaj të preferuar shumë vite më para hidhini një sy fotove më poshtë:

Naomi Campbell, 1990

Christy Turlington, 1992

Kate Moss/Christy Turlington, 1995

Brandy/Naomi Campbell, 1995

Goldie Hawn, 1995

Sarah Jessica Parker, 1995

Donatella Versace/Gianni Versace, 1995

Gwyneth Paltrow, 1995

Madonna, 1997

Cher, 1997

Salma Hayek, 1997

Julianne Moore, 1998

Jennifer Lopez/Diddy, 1999

Cindy Crawford/Sandra Bullock, 1999

Lil Kim, 1999

Gisele Bundchen, 1999

Jeremy Scott/Karen Elson, 1999