Sport


FSHF nis hetimet për ndeshjen Bylis-Tirana

03-07-2020 - 17:33

Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit, nis hetimin e ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës që...


Mbyllet sfida Bylis-Tirana, starton ndeshja e dytë gjysmëfinale

02-07-2020 - 21:11

Prej 15 minutash po luhet në Elbasan Arena ndeshja e dytë gjysmëfinale mes Kukësit dhe Teutës. Ndërkaq, më herët u zhvillua në stadiumin “Adush...


Kupa e Shqipërisë/ Luhen sot gjysmë-finalet e para

02-07-2020 - 13:40

Sot është dita e gjysmë-finaleve të Kupës së Shqipërisë, me dy sfidat e para. Në orën 17:45, Bylisi pret Tiranën në Stadiumin “Adush Muça”...


Kategoria Superiore, Java e 31-të nis me këto sfida

27-06-2020 - 17:17

Java e 31-të e Kategorisë Superiore ngre siparin me dy ndeshje. Në këto çaste nisin të luhen Partizani-Laçi e Flamurtari-Luftëtari. Në përballjen Partizani-Laçi synohet...


COVID-19 pushton edhe botën e tenisit, Djokovic pozitiv me COVID-19

23-06-2020 - 20:20

COVID-19 pushton edhe botën e tenisit. Novak Djokovic numri 1 i botës ka publikuar lajmin e hidhur se ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19. Më...


Ja kur do të luhen ndeshjet e Champions League dhe Europa League

17-06-2020 - 18:33

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi sot formatin që do të aplikohet për të çuar deri në fund sezonin 2019-2020 të Champions dhe Europa Leagues....


Nesër çerekfinalja e Kupës së Shqipërisë

10-06-2020 - 21:10

Futbolli shqiptar vazhdon nesër me fazën çerekfinale të kupës së Shqipërisë. Një ndër sfidat më tërheqëse mbetet ajo mes Tiranës kryesuese të Superliges dhe...


KF Tirana kryen testet për COVID-19, rezultojnë negativ

06-06-2020 - 19:10

Lojtarët dhe stafi i KF Tiranës rezultuan negativë ndaj testeve për koronavirus të kryera këtë të shtunë. Sipas burimeve të gjithë rezultuan të pastër...