Alban Skenderaj


Flori Mumajesi: “Me Skënderaj nuk do të ketë asnjë bashkëpunim, pse do lus Albanin unë?!”

20-07-2020

Prej ditesh në median rozë po flitet shumë për bashkëpunimin mes Alban Skënderaj dhe Flori Mumajesi kjo pas disa postimeve të dyshes në rrjetet...


Një bashkëpunim mes rivalëve, Flori Mumajesi dhe Alban Skënderaj konfirmojnë projektin më të ri muzikor

17-07-2020

Një lajm i mirë ka ardhur për të gjithë fansat e Flori Mumajesi dhe Alban Skënderaj. Artistët e famshëm kanë konfirmuar bashkëpunimin e tyre...


Top Awards: Kreu i kësaj jave vërteton se pushimet verore do të shijohen me muzikë të bukur

26-06-2020

Ashtu sikurse edhe kishte premtuar, dyshja e njohur, Alban Skënderaj dhe Elgit Doda, ka publikuar më në fund projektin më të ri muzikor, për të cilin kishin...


Sonte Alban Skënderaj vjen me koncertin e tij live virtual

09-05-2020

Në vazhdim të transmetimit të koncerteve online këtë herë është radha e këngëtarit shumë të dashur të publikut, Alban Skënderaj. Artisti do të performojë...


Top Awards: Alban Skënderaj dhe Ledri Vula me dy këngë në “Top 10”. Kush do fitojë “garën”?

18-03-2020

Pavarësisht se është konsideruar një javë e qetë sa i përket hyrjeve të reja muzikore, duket se publiku nuk është ndalur së dëgjuari muzikë...


A do të ketë një tjetër bashëkpunim mes Capital T dhe Alban Skënderaj?!

18-02-2020

Ka mjaftuar vetëm 1 foto e tyre bashkë që fansat të kërkojnë me ngulm një tjetër bashkëpunim mes tyre. Bëhet fjalë për Capital T...


Top Awards: Pas lindjes së Duam, presim këngën e Alban Skënderaj

23-01-2020

Java që lamë pas ka qënë padiskutim një ndër momentet më të bukura për çiftin e njohur, Miriam Cani dhe Alban Skënderaj. Një pjesëtar...


Alban Skënderaj dhe Miriam Cani bëhen prindër të një djali

14-01-2020

Ata janë një ndër çiftet më simpatikë të showbiz-it të cilët publiku i do shumë. Muaj më parë gjatë koncertit të tij recital ata...