Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion Showbiz

Ekspertja tregon se çfarë nuk shkoi siç duhej me flokët e Angelina Jolie!

Angelina Jolie u paraqit me fëmijët e saj, Zahara dhe Shiloh në premierën e filmit “The Eternals” në Rome Film Fest 2021 më 24 tetor. Angelina veshi një fustan platini pa rripa Atelier Versace, të punuar nga rrjetë metalike dhe të gjithë u mahnitën nga paraqitja e aktores. Por diçka tjetër nuk kaloi pa u komentuar.

Të gjithë njerëzit në rrjet po flasin për flokët e aktores. Edhe pse ndodh rëndomë që të shohim zgjatime flokësh të vendosura keq, nuk na e kishte marrë ndonjëherë mendja se do i shihnim ndonjëherë tek Angelina. Komentet e ndjekësve në rrjet kanë qenë të shumta dhe ata nuk u kursyen aspak.

Por si ka mundësi që aktore kaq e famshme të ketë pasur një ‘incident’ të tillë? Sipas ekspertes së zgjatimeve të flokëve të vajzave të famshme, Priscilla Valles, gabimi i bukurisë së Jolie erdhi nga dendësia dhe vendosja jo e duhur e tyre. Ajo shpjegon:

Ajo që shkoi keq me këtë pamje është se nuk ka zgjatime të mjaftueshme dhe ato nuk janë lart. Vendosja e saktë përfshin fillimisht vendosjen e zgjatjeve sipër dhe më pas ndërtimin e tyre dhe krijimin e sigurisë që ka mjaftueshëm, në mënyrë që të mos shihni një vijë, e cila ishte e dukshme te Angelina.

Gjithashtu Priscilla tregoi dhe një problem tjetër që ndodh shpesh dhe sipas saj është ndërthurja e keqe mes ngjyrave.

Edhe nëse keni sasinë e duhur të zgjatimeve dhe i vendosni ato siç duhet, ngjyra që nuk është e duhur shkatërron të gjithë pamjen. Majat duhet të jenë gjithmonë gjysmë nuance më të çelura, ashtu siç do të ishin natyrshëm flokët nga rrënja në fund.