11/2022

Vuani nga pagjumësia?! Provoni të rregulloni njëherë rrëmujën që keni shkaktuar në dhomën tuaj të gjumit!
Aktorja Reese Witherspoon ka vetëm një këshillë për të gjitha gratë: “Ikni nga burrat që…”
Lum Taika Waititi për Rita Ora-n, këngëtarja shprehet për të me fjalët më romantike!
Tiranë, grabitjet në rritje te Liqeni Artificial, “skifterët” ishin dy policë!
Pra ‘zhdukja’ e papritur e Jennifer Lopez nga rrjetet sociale e paska patur një arsye…
Australi, edhe kryeministër edhe ministër i fshehtë pesë dikastereve/Scott Morrison në fokus të një skandali!
Protesta e 6 dhjetorit kur mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, Policia e Shtetit nuk i jep leje PD-së!
“Duhemi dhe puthemi si adoleshentë…”/Cher marrëzisht e dashuruar me reperin 40 vjet më të ri!
Rrezikon 8 vite burg pas akuzave për mashtrim tatimor, reagon ashpër Shakira!
Energjia, OSHEE me humbje, por vit i artë për treguesit e prodhuesit privatë!
Ylli i “Squid Game” O Yeong-su akuzohet për ngacmim seksual!
Në Shqipëri apo Itali, ku do i kalojë Krishtlindjet Beniada Nishani?
INSTAT: Sezoni turistik vijoi edhe në vjeshtë, 22.3% me shume vizitorë se vitin e kaluar!
Kushtetuesja rrëzon PD për komisionin hetimor për investimet strategjike!
Holanda ndalet në sfidën e dytë, Ekuadori i merr barazimin!
Eva Mendes më në fund e tha me zë të lartë se është martuar me Ryan Gosling!
Putin iu drejtohet nënave të ushtarëve rusë: Mos besoni çfarë shkruhet në internet!
Kosovë/ Gjashtë subjekte politike aplikuan për zgjedhjet në veri!
Scholz: Gjermania do ta ndihmojë Ukrainën për aq kohë sa të jetë e nevojshme!
Papa Françesku: Të bëhen lëshime për t’i dhënë fund luftës me Rusinë!
Azerbajxhani anulon bisedimet me Armeninë, kundërshton përfshirjen e Francës!
1 në 3 emigrantë që kalojnë La Manshin është shqiptar, të dytët janë afganët!
Alen Bejko dhe Anna Shkreli kanë diçka për të thënë për Kulturën e Anulimit!
Urimin më të bukur për ditëlindje Einxhel padyshim që e mori nga Dj Dagz!
Statistika të frikshme nga SHBA, 600 të shtëna masive në një vit!
Operacioni anti-drogë në Fier, reagon Abazoviç!
Video që po bën xhiron e rrjetit/ Ronaldo nxjerr diçka nga pantallonat dhe e konsumon në fushë!
Ambasadorja e BE-së vizitë në zonat e përmbytura në Shkodër: Jemi këtu për t’ju ndihmuar!
COVID-19/ Nuk ka humbje jete, 11 të infektuar në 24 orë!
Elon Musk nuk ndalet me risitë e Twitter, pritet të sjellë ‘tik’ të reja me ngjyra blu, gri dhe ari!
Katar 2022, Berhalter “i mërzitur” nga shpërfillja e Southgate-it!
Pema e Krishtlindjes duhet natyrale apo artificiale? Ekspertët e klimës i japin përgjigje pyetjes!
Sulmet ruse në Ukrainë, të gjithë termocentralet bërthamorë duhen kontrolluar!
Shtimi i rasteve me COVID, ekonomia kineze merr goditje të rëndë!
Zbehet turizmi në tetor, më pak të huaj krahasuar me para pandeminë!
Statusi i viktimave të dhunës seksuale në Kosovë/Nevojitet shtyrja e afatit për aplikim!
Shitja e energjisë, KESH arkëton 2.7 milion euro të tjera/6 milion në total!
Berisha për Portin e Durrësit: Edi Rama miratoi ligj special për veten!
Modelja Jasmine Tookes na e konfirmoi më në fund lajmin e shumëpritur të shtatzënisë!