Rajoni
Greqia merr masat për të garantuar furnizimin me energji në dimër!

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, konfirmon se “Greqia ka marrë masat e nevojshme për të siguruar…

21 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001 në SHBA/Homazhe në Kosovë!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot shënojnë 21-vjetorin e sulmeve më të mëdha terroriste në…

I dënuar me burgim të përjetshëm për gjenocid, ‘kasapi’ Ratko Mlladiç përfundon në spital!

Ratko Mlladiç, i njohur edhe si “Kasapi i Bosnjës”, është shtruar në spital pasi shëndeti…

Sulm kibernetik ndaj faqes zyrtare të Ministrisë së Arsimit të Maqedonisë së Veriut!

Në Maqedoninë e Veriut, sot faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës u përball…

Dialogu Kosovë-Serbi, presidenti Vuçiç: Perëndimi propozon “kornizë të re”!

Aleksander Vuçiç bën të ditur se diplomatët europianë propozuan “kornizë të re” për dialogun mes…

Aksident hekurudhor në Kroaci, shënohen viktima!

Tre persona humbën jetën dhe 11 të tjerë u plagosën, pas përplasjes së një treni…

Sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, Kosova në fokus!

Me vendim të presidentit Aleksandar Vuçiç, sot mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Serbisë, me…

Negociatorët e BE-së takim me Vuçiç presidenti serb: Nuk do të ketë njohje të Kosovës!

“Nuk do të ketë diskutim për të ardhmen e Serbisë dhe nuk do të ketë…

Fillim i mbarë, Shqipëria nis negociatat me Greqinë për njohjen e pensioneve

Qeveria shqiptare po intensifikon bashkëpunimin me Greqinë për të bërë të mundur nisjen e negociatave…

Vuçiç pretendon se Kosova “fshehurazi po merr veriun“

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të enjten se autoritetet në Serbi kanë informacione se…

Kosova në krye të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë!

Pas dy ditësh, më 10 shtator, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thirrur një mbledhje të…

‘Tradhëti kombëtare’, VMRO-DPMNE zyrtarizon nismën për referendum kundër marrëveshjes me Bullgarinë!

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka njoftuar të martën fillimin e procedurës për organizimin e referendumit…

Përplasje Slloveni-Serbi pas deklaratave të Vuçiç-it për Kosovën!

Ministria e Punëve të Jashtme të Sllovenisë ka ftuar në bisedë ambasadorin serb në Lubjanë,…

Rita Ora përlotet për përdhunimin e 11-vjeçares në Kosovë: Duhet punuar shumë me të rinjtë

Këngëtarja Rita Ora, u përlot në fjalën e saj gjatë konferencës për shtyp kur foli…

Ana Bërnabiç në Mitrovicën e Veriut: Interes i Serbisë është paqja

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se nga Mitrovica e Veriut, ku qëndroi për vizitë,…

Kovaçevski: Maqedonia e Veriut në BE deri më 2030

Qeveria e Maqedonisë së Veriut beson se deri në vitin 2030 do të përfundojnë bisedimet…

Lajçak dhe këshilltarët e rinj nga Gjermania dhe Franca vizitojnë Kosovën dhe Serbinë

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i shoqëruar nga…

Sveçla: Informacionet e para tregojnë se 11 vjeçarja u dhunua “më shumë se një vit”

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se një e mitur 11-vjeçare, e…

Dhunimi i 11-vjeçares, në Prishtinë vazhdojnë protestat për mbrojtjen e grave dhe vajzave!

Me thirrjet: “Shkarkoni gjyqtarët dhe prokurorët patriarkalë”, “Asnjë më”, “Gra armatosuni”, “Nuk durojmë më”, qindra…

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç nis vizitën në Kosovë!

Me Mitrovicën e Veriut, Ana Bërnabiç nisi vizitën në veri të Kosovës ku u prit…

Dialogu Kosovë-Serbi, Macron e Scholz angazhojnë këshilltarë!

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman, Olaf Scholz thanë më 4 shtator se normalizimi…

Kurti dhe Haxhiu dorëzojnë në Kuvend dosjen për vettingun në drejtësi

Dosja e vettingut në drejtësi do t’i dorëzohet sot kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk…

Wine Vision Open Balkans, mbyllet panairi ndërkombëtar i verës në Beograd

Panairi ndërkombëtar “Wine Vision Open Balkans” , i cili u zhvillua në Beograd në kuadër…

Paragjykimet e shoqërisë, ndëshkim i dytë për gratë dhe vajzat e përdhunuara

Pas përdhunimit të të miturës 11 vjeçare nga një grup prej 5 të rinjsh në…

Abuzimi i 11 vjeçares, nga një muaj paraburgim për 6 të dyshuarit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën 30 ditë paraburgim ndaj të pandehurve D.RR, G.S,…

Bërnabiç në Kosovë, Kurti: Do të hyjë me letërnjoftim serb!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi se kryeministrja serbe Ana Bërnabiç do të hyjë në…

Kosovë/ Prezantoi pakon e inflacionit, Ministri i Financave mbulohet me miell! (Video)

Anëtarët e Partisë Socialdemokrate, kanë zhvilluar një aksion ku i kanë hedhur miell ministrit të…

Pas protestave, edhe 6 në pranga për trafikim të 11 vjeçares së dhunuar në Prishtinë!

Gjashtë të arrestuar në Kosovë për trafikimin në qershor të 11 vjeçares në Prishtinë, e…

Inflacioni në Kosovë, kryeministri Kurti prezanton masat!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti prezantoi një paketë të re masash në vlerë 150 milion…

Ballkani i Hapur, marrëveshjet e firmosura sot në Beograd!

Në samitin e radhës për “Ballkanin e Hapur” e që u zhvillua në Beograd të…

Kriza energjetike, vendet e Ballkanit të Hapur zotohen të jenë pranë njëri-tjetrit!

Në konferencën për shtyp nga Beogradi, Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç vunë në dukje se po…

Greva në Kosovë, sindikatat kërkojnë ndihmën e politikës!

Në Kosovë, përfaqësuesit e sindikatave të punonjësve në grevë nga 25 gushti, po bëjnë përpjekje…

Ballkani i Hapur në Beograd, Rama: Çliruam kontratat!

Me fokus tregtinë pa kufizime të ushqimeve, në Beograd po zhvillon punimet nisma Ballkani i…

Marrëveshja Kosovë-Serbi për dokumentet, BE: Hap shumë pozitiv!

Bashkimi Evropian e ka mirëpritur zbatimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet për…

Nesër takimi zyrtar në Beograd për ‘Ballkanin e Hapur’, zbardhet agjenda!

Ditën e nesërme do të zhvillohet samiti i rradhës i nismës rajonale, Ballkani i Hapur…

Ambasadorët amerikanë mirëpresin zbatimin e marrëveshjes për dokumentet

Ambasadorët amerikanë në Kosovë dhe Serbi, Jeffrey Hovenier dhe Christopher Hill, e kanë mirëpritur zbatimin…

KEDS heq kufizimet e energjisë elektrike në Kosovë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike të Kosovës (KEDS), ka hequr kufizimet e energjisë elektrike,…

Panairi i verës në Beograd, Vuçiç: Ballkani i hapur do të bëhet më tërheqës

Në Panairin e Verës, një aktivitet në Beograd në kuadër të Ballkanit të Hapur, morën…

Ballkani i Hapur, në Beograd mbahet ‘Panairi i Verës’, Rama: Do të flasë në gjuhën time “të çuditshme”….

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Beograd ku po mbahet Panairi i Verës që është titulluar…