Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Music
Zbulohen se cilët do të jenë performuesit që do të ‘ndezin’ skenën në ‘MTV EMA 2021’!

Dalin detaje të reja për një nga eventet më të mëdha të vitit. ‘MTV Europe…

Në një intervistë të rrallë, violinisti Olen Çesari zbulon gjithçka në Top Albania Radio!

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Ndryshe” ishte violonisti i njohur Olen Çesari. Në…

Kush ishte grupi fatlum që iu bashkua Travis Scott në shfaqjen e njohur?!

Tetë herë i nominuari për çmime ‘Grammy’, reperi i njohur Travis Scott e ka ndezur…

J Balvin fshin video-n e tij nga YouTube dhe vendos të kërkojë publikisht falje. Arsyeja ishte se…

Së fundmi këngëtari shumë i njohur dhe i dashur për publikun, J Balvin ka kërkuar…

Megan Thee Stallion zgjedh ta festojë ‘Halloween’ në mënyrën më unike që askujt nuk ia priste mendja!

Tre herë fituesja e çmimeve ‘Grammy’-t, Megan Thee Stallion ka nisur sezonin e ‘Hottieween’ dhe…

Irini Qirjako: “Të bësh një dasmë nga fillimi deri në fund me muzikë tallava, e papranueshme”!

Sot në emisionin “Live from Tirana” ishte e ftuar nëpërmjet një lidhjeje telefonike këngëtarja e…

Ylli i “Spice Girls” flet mbi rikthimin e mundshëm të Victoria Beckham në grup!

Në muajin gusht të këtij viti, “Spice Girls” u ribashkuan për herë të parë në…

Kush ishte e ftuara speciale në koncertin e “Coldplay”?!

Së fundmi grupi i njohur muzikor ‘Coldplay’ i ka mahnitur dhe i ka surprizuar të…

Taylor ka një surprizë të madhe për të gjithë fansat e saj!

Këngëtarja shumë e njohur dhe e dashur nga të gjithë, Taylor Swift, ka paralajmëruar për…

Prisni pak! Elton John do të tërhiqet nga muzika?!

Elton John ka zbuluar se mezi pret të tërhiqet pas turneut të tij ‘Farewell Yellow…

Hiti i Adele tejkalon çdo pritshmëri! Ja cili është suksesi i rradhës…

Tashmë Adele sapo dëshmoi se nuk e ka humbur fuqinë e saj dhe kjo erdhi…

Ja sa shtete do të garojnë në “Eurovision 2022”!

Torino është zyrtarisht qyteti që do të mirëpresë festivalin “Eurovision” vitin e ardhshëm. Kandidatura e…

Snoop Dogg zbulon detaje të reja nga shfaqja e tij në ‘Super Bowl’ në vitin 2022!

Më i madhi i të gjitha kohërave, Snoop Dogg ka shpresa të mëdha për shfaqjen…

‘YouTube Streamy 2021 Awards’/ Ja lista e të nominuarve…

Nominimet për Çmimet YouTube Streamy 2021 më në fund janë bërë publike! Edhe këtë herë,…

Lil Nas X zgjedh mënyrën më unike për të festuar suksesin e padiskutueshëm të këngës së tij!

Këngëtari i njohur Lil Nas X së fundmi ka xhiruar një video si kurrë më…

Çfarë i lidh së bashku James Arthur dhe Cristiano Ronaldo-n?!

Cristiano Ronaldo mund të jetë shumë i angazhuar duke luajtur futboll, por mesa duket ai…

Pas përçarjes së “Little Mix” hapi i rradhës për Perrie Edwards do të jetë…

Së fundmi mendohet se Leigh-Anne Pinnock, Perrie Edwards  dhe Jade Thirlwall  po planifikojnë që të…

10 hitet më idiote të shekullit deri më tani!

Jemi të sigurtë që nëse flasim për ‘këngë idiote’, të gjithë ne e kemi të…

“Easy On Me” mund të ketë patur sukses, por mikeshat e Adele nuk e kanë pëlqyer fare këtë këngë!

Adele i ka përlotur dhe i ka lënë fansat e saj pafjalë dhe arsyeja ka…

Rikthehen “2Farm”! Grupi hit i TAR Records!

Një prej bandave muzikore më të dëgjuara e me shumë emër para 20 vitesh do…

‘BLACKPINK’ merr vendimin e rëndësishëm në lidhje me fansat e tyre!

Së fundmi një nga grupet më të njohurua koreane ‘BLACKPINK’ ka marrë një vendim shumë…

Miley Cyrus zgjedh t’i falenderojë fansat në mënyrën më të veçantë!

Pavarësisht se kanë qenë kohë të vështira dhe të frikshme gjatë një viti e gjysmë…

Adele dhe Ed Sheeran do të publikojnë njëkohësisht albumet e tyre, por çfarë mendon këngëtarja për këtë?!

Adele i ka përlotur dhe i ka lënë fansat e saj pafjalë dhe arsyeja ka…

A do të heqë dorë Tyga nga koncertet e tij edhe pas akuzave për abuzim?!

Reperi Tyga është ende duke planifikuar të performojë në festivalin e “Rolling Loud” në muajin…

Le të ndalemi pak te David Guetta, i saposhpallur si DJ më i mirë në botë!

Së fundmi, sipas një sondazhi të bërë nga revista britanike, ‘DJ Mag’, David Guetta, është…

Në vendin e dytë si DJ më i mirë në botë, Martin Garrix kritikon revistën “DJ Mag”!

Së fundmi, mediat e huaja kanë raportuar se Martin Garrix ka zënë vendin e dytë…

Ja cili do të jetë fati i grupit të njohur ‘Little Mix’!

Së fundmi mendohet se Leigh-Anne Pinnock, Perrie Edwards  dhe Jade Thirlwall  po planifikojnë që të…

Adele tejkalon çdo pritshmëri! Vetëm në pak orë pas publikimit të këngës ajo numëron kaq milionë klikime!

Adele i ka përlotur dhe i ka lënë fansat e saj pafjalë dhe arsyeja ka…

Mos vallë Jessie J po i dedikon një këngë ish-partnerit të saj Channing Tatum?!

Jessie J duket se është gati të ndajë disa nga detajet e jetës së saj…

Rita Ora një ogur i mirë për “The Voice Australia”/ Konfirmohet pjesëmarrja e saj sërish vitin tjetër!

Sezoni i fundit i “The Voice Australia” ka qenë një sukses i madh për televizionin…

Po tani çfarë ndodhi mes Jesy Nelson dhe ‘Little Mix’?

Nicki Minaj dukej se po thumbon ish-shoqen e Jesy Nelson dhe anëtaren e grupit të…

Surpriza të reja nga Ava Max, çfarë ka rezervuar këtë herë këngëtarja?!

Ava Max është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të talentuara. Ajo ka…

Rita Ora duhet të jetë krenare që jeton në shekullin 21, arritja e saj më e fundit i shpjegon të gjitha!

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Rita Ora, mesa duket është shpërblyer për të gjithë…

Paul McCartney thyen heshtjen, fajëson John Lennon për ndarjen e “The Beatles”!

Shumë fansa të grupit të famshëm “The Beatles”, ia vunë fajin vokalistit Paul McCartney kur…

“A do të vdes? Kjo është pyetja!”/ Tom Parker vendos të tregojë gjithçka në lidhje me sëmundjen e tij!

Këngëtari i njohur Tom Parker shpërtheu në lot në një rrëfim në dokumentarin e tij…

Bebe Rexha ndan mesazhin e rëndësishëm në Ditën Botërore të Shëndetit Mendor!

Dita e kaluar shënoi Ditën Botërore të Shëndetit Mendor dhe në këtë ditë të rëndësishme…

Danko Dj sjell këngët tuaja të preferuara në një, vetëm në “Selected By”!

Dita e dielë është për t’u relaksuar dhe argëtuar. Është dita perfekte për të rikuperuar…

Dwayne Johnson aktor, biznesmen dhe tani reper?

Dwayne Johnson së fundmi ka shfaqur talentin e tij edhe në një fushë tjetër të…

‘Little Mix’ injorojnë keq ish-anëtaren e grupit të tyre!

Little Mix nuk arriti që ta pranojë dhe ta promovojë debutimin e parë solo të…