Elvana Gjata


Elvana Gjata dhe Ledri Vula me një bashkëpunim të ri muzikor?!

27-12-2019

Pas suksesit të jashtëzakonshëm që pati "Mike" e Elvana Gjatës, Ledri Vulës dhe John Shahu, këta dy të parët janë bërë sërish bashkë. Dyshja...


Flet Elvana Gjata: “Arilena, nuk është faji yt”

24-12-2019

Elvana Gjata ka thyer heshtjen pas polemikave që krijoi vendimi i jurisë për të shpallur të dytën në Festivalin e 58 të Këngës. Kanë...


A e uruan njëra-tjetrën Elvana dhe Arilena pas fitores në “Fest 58”?!

23-12-2019

Festivali i 58-të i këngës pati natën finale mbrëmjen e së dielës ku fituese u shpall Arilena Ara me këngën "Shaj" një baladë që...


Top Awards: Gjermanizohet edhe Elvana!

14-08-2019

Elvana Gjata vazhdon të surprizojë publikun me prurje të reja muzikore, të cilat menjëherë shndërrohen në të preferuarat e publikut shqiptar. Brenda një javë, artistja...


Top Awards: Elvana Gjata, më mirë me Flori Mumajesin apo pas Florit, ja si përgjigjet publiku

29-07-2019

Pavarësisht se kanë kaluar disa vite nga dhënia fund e bashkëpunimit të Elvana Gjatës me Flori Mumajesi dhe shtëpinë e tij diskografike “Three Dots”,...


Top Awards: 5 Fustane-t e Elvanës, kush ju ka pëlqyer më shumë nga video që kryeson javën?

09-07-2019

Pas një suksesi të jashtëzakonshëm me bashkëpunimin e parë, “Lejla” Elvana Gjata dhe Capital T janë bërë sërish bashkë por kësaj radhe për një këngë dedikuar fustanit. E...


Top Awards: Suksesi i hatashëm i filmit të Elvana Gjatës vendos kolonën zanore në vendin e parë

10-04-2019

Përveçse është një këngëtare e talentuar, Elvana Gjata ia ka dalë të shkëlqejë edhe në kinematografi. “2 Gisht Mjaltë” është filmi në të cilin...


Elvana ruan kreun por Tayna bëhet gati t’ia rrëmbejë

02-04-2019

Elvana Gjata vazhdon të ruajë suksesin edhe këtë javë pasi votat e publikut e kanë renditur sërish këngëtaren në vendin e parë me projektin...