07/2022

PS: Sistemi zgjedhor nuk ndryshon; grupi i Berishës i shqetësuar edhe për ligjin e ri të dosjeve
Trazirat në Veri të Kosovës, Albin Kurti: Vuçiç dhe Petkoviç përgjegjësit kryesorë; pati të shtëna nga strukturat ilegale serbe
Avokatët falin “dezertorët”; tërhiqen nga pezullimi i licencës
Ekskluzive! Paralajmërimi i Ramës/ Ndryshime ligjore për kandidimin e ish sigurimsave dhe ish funksionarëve të PPSH
SHBA dhe Evropa mes të nxehtit dhe zjarreve të fuqishme
Policia e Kosovës mbyll pikëkalimet në Bërnjak dhe Jarinjë
Ky model flokësh kaq ekzotik po ‘çmend’ vajzat e showbiz-it tonë!
Nga nesër shqiptarët s’do kenë kontakt me policin që i sheh në sy kur kalojnë pasaportën, Rama: Procesi i ri zgjat më pak se 30 sekonda
Historia na tregon se çfarë lloj revolucioni lind nga një pandemi
“Imazhi juaj përdoret si një burrë për të vjedhur vajza braziliane…” Blendi Fevziu bën denoncimin!
VIDEO/ Italia ‘pushtohet’ nga protestat pas vrasjes së një shitësi ambulant nigerian; e filmuan por askush nuk ndërhyri
Rusia i konsideron NATO-n dhe SHBA-në si kërcënimet kryesore ndaj saj
Pushuesit kthehen nga plazhi! Prej 2 orësh radhë kilometrike automjetesh në Lezhë
Përmirësohet bilanci i pandemisë, ulen rastet e të prekurve, por ka sërish viktima
Bashkëpunimi i papritur i Capital T me Anxhela Peristerin dhe Mandi Nishtullen arrin një super sukses!
Tragjike, dy motrat humbin jetën pasi treni i tërheq zvarrë 700 metra
I FUNDIT/Serbët nisin të bllokojnë rrugët në veri të Kosovës
Marrëdhënia e Adrolës me të birin është për t’u pasur zili!
Nuk ka të ndalur me postimet ‘thumbuese’, kujt i drejtohet këtë herë Stresi?
Në mesin e tundimeve, marrëdhëniet intime të ndaluara… Konkurrentët nuk i presin aspak mirë rregullat e reja!
Mos ndoshta Keisi dhe Stresi po i japin një mundësi tjetër lidhjes së tyre?
Loja në ‘Kepin e Tundimeve’ që na zbuloi më shumë për konkurrentët, çfarë e bëri Anxhelën të shpërthejë në lot?
Korriku u mbyll me temperatura rekord, por si do të jetë java e parë e gushtit
Rusia fton OKB-në dhe Kryqin e Kuq që të hetojnë vrasjen e të burgosurve të luftës
Çmime të larta në plazh? Ja si votojnë qytetarët në sondazhin e TAR!
Mos harroni të dëgjoni muzikën e përzgjedhur nga Dj XXL sonte në “Selected By”!
Nesër mund të nisin eksportet e para të drithërave të Ukrainës!
Kryeministri Kurti kundër deklaratave serbe për Asociacionin!
Vrau bashkëjetuesen në Elbasan, pranga pas më shumë se 24 orëve Ramis Micit!
Zbatimi i dy vendimeve për targat e dokumentet në Kosovë, Vuçiç thirrje serbëve të ruajnë qetësinë!
Pasi akuzoi Beyonce se i vodhi këngën, këngëtarja reagon sërish: “Më ka kopjuar dhe më parë…”
Einxhel Shkirës i soset durimi, reagon ashpër në rrjete sociale!
Trafik emigrantësh nga Shqipëria për në Kosovë e BE, dhjetëra të arrestuar!
Fifi ka një ‘lutje’ për veten e saj dhe me shumë mundësi planet për një dasmë janë të afërta…
Një ditë para reciprocitetit, Prishtina zyrtare e përkushtuar t’i përgjigjet çdo situate sigurie!
Situata me zjarret, tre vatra aktive nga veriu në jug!
“Shpresoj të shërohesh”, për kë i ka këto fjalë Dafina Zeqiri?
Bilanci i përjavshëm policor, 115 të arrestuar, 25 në kërkim!
Punimet për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës, merr formë pista!