Lady Gaga


Bashkëpunimi që nuk pritej, Lady Gaga dhe Ariana Grande publikojnë “Rain on Me”

23-05-2020

Pak ditë më parë këngëtaret se suksesshme, Lady Gaga dhe Ariana Grande njoftuan se do të vinin me një bashkëpunim muzikor i quajtur "Rain...


Lady Gaga tregon se çfarë e frymëzoi të krijonte albumin e ri muzikor “Chromatica”

21-05-2020

E veshur krejtësisht me 'pink' ashtu si kopertina e albumit të saj të ri "Chromatica", Lady Gaga dha një intervistë ekskluzive për "Beats 1"....


Lady Gaga përlotet nga situata e vështirë e pandëmisë në Itali

04-05-2020

Ajo është me origjinë nga Siçilia e Italisë dhe është solidarizuar me atdheun e saj në këtë situatë të vështirë që ka gjunjëzuar vendin...


Një koncert virtual dhe 35 milionë dollarë për OBSH, kjo është ndihma e Lady Gaga për pandeminë

08-04-2020

Këngëtarja e famshme Lady Gaga ka surprizuar të gjithë pasi me famën dhe pushtetin e saj arriti të grumbullojë plot 35 milion dollarë për...


Lady Gaga flet për herë të parë për albumin e ri: “E gjithë dhembja ime gjendet aty”

28-02-2020

Ditën e kaluar ashtu siç premtoi Lady Gaga lançoi projektin e ri muzikor që është i pari i cili i përket albumit të ardhshëm...


Lady Gaga paralajmëron projektin e ri muzikor

26-02-2020

Këngëtarja e famshme Lady Gaga më në fund do të rikthehet me një projekt të ri muzikor pas 2 vitesh nga i fundit. Fansat...


Lady Gaga bën zyrtare lidhjen me të dashurin e ri

04-02-2020

Pak ditë më parë këngëtarja e famshme Lady Gaga është shfaqur publikisht me një person të panjohur duke na treguar të gjithëve se është...


Lady Gaga flet për vështirësitë e krijuara nga stresi post traumatik

08-01-2020

Lady Gaga ka qenë e ftuara e parë e Oprah Winfrey në emisionin e saj dhe jo pa qëllim. Këngëtarja me famë botërore ka...