Dilema Sociale
Dilema Sociale – Rrugëtimi i sezonit të parë i mëdyshjeve të shoqërisë shqiptare

Votuar programi më i shumëpritur radiofonik që këtë fundmuaji mbyll siparin e sezonit të parë…

Edi Manushi: “Rrugët e mia me Edi Ramën u ndanë kur nuk i ktheja përgjigje në 3 të natës”

Edi Manushi ka folur për “Dilema Sociale” në “Top Albania Radio” dhe për marrëdhënien e…

Edi Manushi: “Më është dashur të bëj kompromise, në kushte të tjera nuk do të reklamoja ato personazhe”

I ftuar në “Dilema Sociale”, autori dhe moderatori i “E Diell” ka folur për mënyrën…

Ipeshkvi Dom Gjergj Meta: “Koncepti im për bamirësinë është ndryshe nga ai i Elvis Naçit”

Prifti katolik Dom Gjergj Meta i ftuar në “Dilema Sociale” është pyetur dhe për përfitimet…

A është mëkat shitja e votës? Përgjigjet Ipeshkvi Dom Gjergj Meta

Jo shumë larg nga zgjedhjet e 25 Prillit, shitja e votës ishte kryefjala e mediave….

Flutura Açka zbulon arsyen e fshirjes së saj nga fotoja me Kadaren!

E ftuar në emisionin “Dilema Sociale” me Eno Popin, ishte kandidatja për deputete dhe shkrimtarja,…

Marsela Çibukaj zbulon arsyen pse u eliminua nga “The Voice of Italy”…

E ftuar këtë të enjte në “Dilema Sociale” nën moderimin e Eno Popit ishte këngëtarja…

Marsela Çibukaj: “Mbaj unazën e Vitmarit në gisht!”

Këngëtarja Marsela Çibukaj e cila njihet për zërin e saj potent dhe një këngëtare e…

“Ja pse do të penalizohen njerëzit nga taksimi i dypunësimit”, flet gazetarja e ekonomisë Ornela Liperi

Gazetarja e ekonomisë, Ornela Liperi, e ftuar në “Dilema Sociale” për të folur rreth temës…

Gazetari i ekonomisë, Enio Civici: “Nuk është momenti për ta aplikuar sistemin e taksimit të dypunësimit në Shqipëri”

Enio Civici i ftuar në “Dilema Sociale” ka folur për taksimin e dypunësimit, vendim që…

Taksimi i dyfishtë për të dypunësuarit, opinion nga Eno Popi.

Një tjetër episod i Dilemës Sociale, teksa kam bindjen që shumë ‘syresh’ janë në timon…

Blendi Salaj: “Mazhoranca është e lodhur, e korruptuar, e vonuar…”

Gazetari dhe analisti Blendi Salaj ishte i ftuar këtë të shtunë në “Dilema Sociale” nën…

Soni Malaj rrëfen për ‘rilidhjen’ me Flori Mumajesin…

Soni Malaj është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri, ku ka publikuar 4…

Fjoralba Ponari zbulon se kur dëshiron të bëhet nënë!

E ftuar në emisionin “Dilema Sociale” ishte këngëtarja, moderatorja dhe gjithashtu një stomatologe shumë e…

“Portokallia”, ‘mollë sherri’ mes Fjoralbës dhe Nevinës?!

Fjoralba Ponari është një ndër këngëtaret dhe moderatoret shumë të dashura për publikun, por ajo…

Ekskluzive/ Marin Mema flet për situatën me Greqinë…

Prezent në emisionin “Dilema Sociale” me anë të një lidhjeje telefonike ishte gazetari shumë i…

Andi Lila: “Nëse Basha nuk mban premtimet, do t’i thyejmë xhamat e Kryeministrisë”

Andi Lila është një nga futbollistët më të dashur shqiptar i cili mbrëmjen e kaluar…

A duhet të jetë e detyrueshme vaksina anti-COVID për fëmijët?!

Duket se javët e fundit marrja e vaksinës dhe nisja e procesit masiv të vaksinimit…

Agron Llakaj për imitimin e Berishës: “I ka mbaruar cikli…”

Mbrëmjen e sotmë në emisionin “Dilema Sociale” ishte në një lidhje telefonike, aktori i humorit…

Ja si do të bëhen bashkë Rama, Basha dhe Meta nëpërmjet humorit! Ideja vjen nga Ledio Lako…

A jep politika humor apo humori i shërben politikës në periudhë politike?! Historia e humorit…

Ekskluzive/ Anxhela Peristeri zbulon detajet e performancës në Eurovision

Programi “Dilema Sociale” nga Eno Popi, këtë fundjavë pati në fokus të diskutimit “Dilemën e…

Olti Curri: “U pagova më pak se 200 euro për këngën fituese të Festivalit…”

Në emisionin “Dilema Sociale” i ftuar  në studio ishte opinionisti i njohur, Olti Curri për…

Bileta për Eurovision fitohet me mik! Bahiti: “Ku ka zë nuk është pa gjë…”

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Dilema Sociale” ishte i ftuar në studio kompozitori dhe producenti…

Sonila Meço: “Më mirë memet në rrjete sociale se promot e fushatës politike”

“Gjuha politike që përdorin politikanët sot”, kjo ishte tema e ditës në programin “Dilema Sociale”…

Spartak Ngjela: “Të rinjtë në politikë? Ç’të të them, këtu është bjeri t’i biem”

Çdo ditë e më shumë të rinjtë shqiptarë por jo vetëm, preferojnë që t’i hyjnë…

Ekskluzive/Ori Nebijaj: “Më pëlqen që jam e 18-ta në listë, njerëzit nuk do të më votojnë se kam dalë në ekran”

Për herë të parë në një rrëfim ekskluziv për “Dilema Sociale” në Top Albania Radio,…

A është Për’puthen me skenar?! Ja çfarë thotë Bora Zemani

Bora Zemani, një emër tepër i lakuar në mediat rozë kohët e fundit, kjo për…

Si e kujton Bojken Lako, Dritan Hoxhën?!

Për ata të cilët Bojken Lakon e shohin prej së largu nga një klip apo…

“Fëmijët tanë sot po jetojnë 100 herë më mirë…”

Në emisionin “Dilema Sociale” ishte i ftuar gazetari shumë i dashur për publikun, Foni Ilia….

Pandemia në vend, Lira Gjika: “Duhet ta ndajmë frikën me fëmijët”

Viti shkatërrimtar i fëmijëve, si t’i shpëtojmë?! E ftuar në programin “Dilema Sociale” për të…

Fëmijët në ankth?! Denata Toçe: “Faji është i gjithi i prindërve…”

Fëmijët mund ta kenë të vështirë të kuptojnë atë çfarë shohin në internet, televizor ose…

Valer Pinderi: Shqipëria do të ketë Facebook-un e vet personal!

Nëse ke një biznes dhe nuk je aktiv në rrjetet sociale, atëherë je duke humbur…

“Nuk do ta harroj…” Luiza Gega vjen në TAR me një përgjigje për Klodiana Shalën

Atletja e njohur dhe që ka thyer një sërë rekordesh ndërkombëtare në vrapimin 800, 1500…

E ka arritur Tirana imunitetin e tufës?! Flet mjeku, Ilir Alimehmeti…

Mbrëmjen e djeshme në programin “Dilema Sociale” u diskutua ora policore dhe imuniteti i turmës…

A do të ndikojë mbyllja e bizneseve votën e punonjësve? Enri Jahaj ka këtë mendim!

“Dilema Sociale” nisi ditën e djeshme me një sondazh të ngritur për mbylljen apo orën…

Enio Civici: Vendimmarrja për mbylljen është e gjitha politike, jo mjekësore…

“Dilema Sociale” nisi sot si çdo të enjte, por këtë herë me një sondazh të…

Profesor Kabo: Nuk i takon kryeministrit të vendosë që nga vaksinat, mbjellja e pemëve e deri tek ngjyrat…

Sot në programin “Dilema Sociale” ishte i ftuar profesor, Përparim Kabo, për të diskutuar rreth…

Dilema Sociale: “Unë kam në familje personalitete… edhe ti… të gjithë ne”

Personalitetet që vaksinohen nesër, të trembur të flasin rreth procesit që krijoi debate dhe përçarje!…

Spartak Ngjela në TAR: Rama flet si gjimnazist, ndërsa Basha broçkulla…

Sot në programin “Dilema Sociale” ishte i ftuar avokati, Spartak Ngjela për të diskutuar rreth…